Babacan'dan Erdoğan'a: Beyhude Bir Çaba

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile yaptığı ortak basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fahiş gıda fiyatları karşısında Tarım Kredi Kooperatifleri'ndeki fiyatların uygun olduğunu söyleyerek, "çoğaltılacağını" açıklamasını yorumladı.

Babacan'dan Erdoğan'a: Beyhude Bir Çaba

"Devleti market işletmeciliğine sokarak fiyatları kontrol edebileceğine inanıyorsa beyhude bir çabadır" şeklinde konuşan Babacan, "Mutlak yoksulluğu biz sıfırlamıştık. Yoktu öyle bir şey. Ama şu ada mutlak yoksulluk var bu memlekette. Bunların yolu bari olmuyor ben alıp satayım marketçilik yapayım demesi değil, devletin rolü makro ekonomik dengeleri sağlam tutmak, ülkede enflasyonu düşürmek ve vatandaşların satın alma gücünü artıracak ekonomi politikaları oluşturmak" ifadesini kullandı.

Babacan sözlerine, "Çözümü yanlış yerlerde arıyor, öncellikle hukuk ve adalet lazım memlekette. Hukuk ve adalet olmadan ekonomiyi asla düzeltemezler. Asla enflasyonu düşüremezler, kurda istikrarı sağlayamazlar" şeklinde konuştu.

Kaynak: T24

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER