Bakan Elvan'dan Bireysel Kredilerin Sınırlandırılması Açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, ekonominin canlanmaya başladığını belirtti. Bakan Elvan, kredilerinin amaç dışı kullanılmasını önleyeceklerini aktarırken, "Bireysel kredilerin sınırlandırılması için bankalarla görüşmelerimiz var, ciddi bir artış var" ifadesini kullandı.

Bakan Elvan'dan Bireysel Kredilerin Sınırlandırılması Açıklaması

Bakan Elvan, partisinin MYK toplantısı sonrası, milletvekilleriyle ekonominin öncelikleri başlıklı toplantı gerçekleştirdi.

Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine göre; Elvan'ın ekonomi ile alakalı olarak paylaştıkları şöyle:


“Ekonomik göstergeler olumlu yönde ilerliyor. Aldığımız tedbirler etkisini gösteriyor. Tasarruf tedbirlerine büyük özen gösteriyoruz. Dövizdeki yükselişin bize bir yükü oldu. Ama dikkatli ve prensipli davranırsak, bu yükü hafifletiriz.
Kurumsal kredilerde ve ödemelerinde sorun yok. Ama bireysel kredilerin sınırlandırılması için bankalarla görüşmelerimiz var, ciddi bir artış var. Bu konuda bazı tedbirler aldık, ama yeni tedbirler de gündeme gelecek. Bankalara bireysel kredilerin özenle takip edilmesini istedik.


Ayrıca kurumsal olarak alınan kredilerin, yani bir yatırım projesi için alınan teşvik kredilerinin gerçekte bu proje için kullanıp kullanılmadığı konusunda yeni bir prosedür oluşturacağız. Takibi yapılacak. Yeni kredi verilirken, önceki kredinin gerçek anlamda yatırım için kullanılıp kullanılmadığına bakılacak. Alınan krediye konu olan yatırım gerçekleşme durumuna bakılacak.”

Kaynak: T24

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2021, 10:58

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER