Bankalardan Zincir Marketler İçin Kredi

Gündeme bomba gibi düşen zincir marketlerde alışveriş kredisi verilmeye başladı. ING Bank, Migros müşterilerine elektronik ürünler için 20.000 TL'ye kadar, Fibabanka ise CarrefourSA müşterilerine 40.000 TL'ye kadar faizsiz kredi veriyor. Gıda ürünleri için başlatılan kredi kampanyaları ise iptal edildi.

Bankalardan Zincir Marketler İçin Kredi

Fibabanka CarrefourSA müşterilerine kredi imkanı sunuyor. CarrefourSA, Fibabanka, CarrefourSA mağazalarından yapılacak teknolojik ürün alışverişlerine özel faizsiz kredi veriyor. Banka söz konusu ürünle 400 TL ile 40.000TL arasında kredi kullanma ve 18 aya varan vade imkanları sunuyor. Kredi için SMS ile başvuruluyor, onayın arından söz konusu miktar CarrefourSA mağazalarında harcanabiliyor.

4 taksitte ödeme imkânı getirilen kredinin hangi alışverişleri kapsamadığı şu şekilde tanımlandı:

“Alkollü içecekler, tütün mamulleri, GSM TL yükleme harcamaları, kuyum, mobilya ve bitki & saksı alışverişleri kampanya kapsamında olmadığından, CarrefourSA Alışveriş Kredisi ile satın alım gerçekleştirilememektedir.”

CarrefourSA’nın tanıtım afişlerinde gıda ürünlerinin karpuz ve elma gibi sebzelerin fotoğrafları da yer almıştı.

Kampanyadan sonra; Fibabanka internet sitesinde yer alan Carrefoursa Alışveriş Kredisi kısmını çıkardı ve sadece elektronik alışverişe sağlanan kredi imkânı yer aldı.

Aynı şekilde ING Bank da Migros müşterilerine 500 TL'den 20.000 TL’ye kadar 36 aya varan vade seçenekleri kredi kullandırıyor. Söz konusu krediye Migros müşterileri benzer şekilde SMS ile başvuruyor. Bunun yanında mağazalardan da başvuru yapılabiliyor.

Kaynak: T24

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2021, 13:06

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER