"Beş Zincir Market Piyasayı Altüst Ediyor"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hayat pahalılığı ve fiyat artışları ile alakalı 'suçluyu' buldu. Erdoğan, ad vermeden 5 zincir marketi sorumlu tuttuğu açıklamasında "5 tane zincir market. Bunlar bütün o ürünü toparlıyor. Bu 5 tane zincir marketin topladığı ürünle piyasalar altüst oluyor. Bunlar eğer bu noktada daha adil davranırlarsa hem vatandaş uygun fiyatla ürün alabilecektir hem de üretici şu an itibarıyla kazanımını, parasını zamanında alma şansına ulaşacaktır" dedi.

"Beş Zincir Market Piyasayı Altüst Ediyor"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, fahiş fiyatları soran bir basın mensubuna, "Bu konuda kısmen özellikle bu zincir marketlerin sınırsız uygulamaları var. Bu sınırsız uygulamalar karşısında biz de Ticaret Bakanlığı olarak bunların üzerine üzerine gideceğiz. Zincir marketlerin bu uygulamalarıyla mücadelede Ticaret Bakanlığımız gerekli olan her türlü tedbiri alıyor, alacak ve bunlara da gerekli operasyonları yapacaktır" şeklinde cevap verdi.

"PİYASALAR ALTÜST OLUYOR"

Erdoğan, "Tek problem zincir marketler mi?" sorusunu da şöyle yanıtladı:

"Ağırlıklı olarak iş orada toplanıyor. Bütün üreticiden tüketiciye olan yerde zincir marketlerin buradaki yoğun ürünleri toparlaması… Bu da 5 tane zincir market. Bunlar bütün o ürünü toparlıyor. Bu 5 tane zincir marketin topladığı ürünle piyasalar altüst oluyor. Bunlar eğer bu noktada daha adil davranırlarsa hem vatandaş uygun fiyatla ürün alabilecektir hem de üretici şu an itibarıyla kazanımını, parasını zamanında alma şansına ulaşacaktır." 
 

Kaynak: Sozcu

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER