Çiftlik Bank Kurusucu Tosuncuk’tan Savunma!

Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nce yargılanan ‘Tosuncuk’ olarak tanınan Çiftlik Bank’ın sahibi Mehmet Aydın, mahkemeye 4 sayfalık yazılı savunma sundu. Aydın savunmasında “Eğer bana fırsat verilirse tüm müştekilerin zararlarını el konulan mal varlıklarımdan karşılamak isterim” ifadelerine yer verdi. Duruşma avukat beyanlarının alınması ile sürüyor.

Çiftlik Bank Kurusucu Tosuncuk’tan Savunma!

Çiftlik Bank sistemin kurucusu olduğu nedeni ile tutuklanan “Tosuncuk” lakaplı Mehmet Aydın’ın da aralarında olduğu 2’si firari 20 sanığın yargılanması sürüyor.

Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Mehmet Aydın, tutuksuz sanıklar Niyazi Karakoç, Cafer Çolak ve Koray Hasgül ile bir müşteki katıldı. Duruşmada, sanıklar ile müştekilerin avukatları da hazır bulundu.

Duruşmada bir diyeceğinin olup olmadığı sorulan Mehmet Aydın, savunmasını yazılı hazırladığını aktararak, mahkemede okumak istediğini ifade etti.

Duruşmada savunmasını okuyan Aydın, yaptığının “ticaret” olduğunu savunarak, suç örgütü kurduğu iddiasının asılsız olduğunu kaydetti.

Hiçbir çalışanına kanun dışı talimatta bulunmadığını dile getiren Aydın, Türkiye’de el konulan mallarının müştekilerin zararlarını karşıladığını, kendisine imkan verilirse zararları ödeyebileceğini, bu sebep ile mağduriyetleri gidermek için Türkiye’de el konulan mal varlıklarının iadesini talep ettiğini dile getirdi.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2021, 13:00

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER