Dolar Tarihi Zirvesini Yeniledi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Biz geçmişte uzunca bir süre denenmiş ama bir türlü sonuç alınamamış yüksek faiz, düşük kur kısır döngüsü yerine üretim, yatırım, istihdam, büyüme odaklı ekonomi politikasında ülkemiz ve milletimiz için en doğrusunu yapmakta kararlıyız. Kurun piyasadaki hareketlerini bunun için takipte özellikle kararlıyız" ifadelerini kullandı. Erdoğan'ın sözlerinden sonra dolar/TL kuru günlük yüzde 1 yükselişle 11,47'nin üzerine çıkarak yeni bir rekor kırdı.

Dolar Tarihi Zirvesini Yeniledi!

"Faiz sebeptir, enflasyon neticedir" ifadelerini yineleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine toplantısından sonra yaptığı açıklamanın kurdaki dalgalanmayla alakalı kısmı şu şekilde:


"Ülkemizin bunca tuzaktan, badireden nasıl çıkardıysak Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle bu ekonomik kurtuluş savaşından da zaferle çıkartacağız. Biz geçmişte uzunca bir süre denenmiş ama bir türlü sonuç alınamamış yüksek faiz, düşük kur kısır döngüsü yerine üretim, yatırım, istihdam, büyüme odaklı ekonomi politikasında ülkemiz ve milletimiz için en doğrusunu yapmakta kararlıyız. Kurun piyasadaki hareketlerini bunun için takipte özellikle kararlıyız." 

Dolar kuru, 11,71’de seyrediyor. 

Döviz kurlarında yukarı yönlü hareketlenme devam ediyor.

Kaynak: T24

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2021, 09:56

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER