Koronavirüs Tedbiri: 2 Milyon Haneye 1000 Lira Destek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı koronavirüs tedbirlerinde sosyal yardımlardan yararlanan 2 milyon haneye biner lira destek verileceğini duyurdu.

Koronavirüs Tedbiri: 2 Milyon Haneye 1000 Lira Destek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, koronavirüs tedbirleri kapsamında bakanlığın sosyal yardımlarından yararlanan 2 milyon haneye biner lira destek verileceğini duyurdu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan "ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak nakdi yardımlar için ilave 2 milyar liralık kaynak aktarımı"nın detaylarını paylaştı.

2 MİLYON HANEYE BİNER TL'LİK NAKDİ DESTEK

Selçuk, "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında; hali hazırda Bakanlığımızın düzenli sosyal yardımlarından faydalanan ihtiyaç sahibi 2 milyon hanenin tamamı 1.000 TL nakdi destekten yararlanacak" dedi.

BAŞVURU YAPMAYA GEREK YOK

Söz konusu destekten yararlanmak için vatandaşların herhangi bir yere başvuru yapmasına gerek olmadığını da belirten Selçuk, ödemelerin Mart ayının sonunda başlayacağı bilgisini de yineledi.

Burcu Keskin

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sunay Şen
Sunay Şen - 3 hafta Önce

79 yaşındaki ýuzde 88engeli anneme bakıyorum sosyal yardım almadım bugüne kadar lakin kendimde onkoloji tedavi gördüm devletin vereceği yardımdan nasıl yararlanırım bilgi verirseniz sevinirm Saygilarimla

SIRADAKİ HABER

banner1