Kulis: Erdoğan'dan kurmaylarına 'asgari ücret' talimatı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, grup başkanvekillerinden ‘muhalefetin, özellikle de CHP’nin partiye yönelik tutumları ile ilgili sessiz kalmamalarını istediği’ öğrenildi. Erdoğan’ın, grup başkanvekillerine, “Çıkıp muhalefete karşılığını verin. Meclis’te aktif olun, sessiz kalmayın” dediği kaydedildi.

Kulis: Erdoğan'dan kurmaylarına 'asgari ücret' talimatı

Cumhuriyet’ten Selda Güneysu’nun haberine göre, Erdoğan’ın başkanlığında toplanan son AKP MYK toplantısının ana gündem maddesi asgari ücret ve sağlık çalışanlarının maaşlarına yapılacak düzenlemeler oldu.

Erdoğan’ın, “asgari ücretin 4 bin TL’nin altına düşürülmemesini istediği” belirtilirken, toplantıda dikkat çeken bir başka ayrıntı yer aldı

Erdoğan, grup başkanvekillerinden ‘muhalefete karşı sessiz kalmamalarını’ istedi. Başta CHP olmak üzere muhalefet partilerinden hem AKP’ye hem hükümete hem de ‘şahsına yönelik sert eleştirilerin’ geldiğini belirten Erdoğan’ın, grup başkanvekillerinden de ‘aynı sertlikte karşılık vermelerini istediği’ belirtiliyor. Erdoğan’ın ayrıca grup başkanvekillerinden ‘iktidarın icraatlarını Meclis’te etkin bir dille anlatmalarını istediği’ de ifade ediliyor.

Kaynak: Cumhuriyet

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER