Murat Ülker’den Fahiş Fiyat Açıklaması

Pladis Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, "Herhangi bir Fahiş Fiyat varsa asla satılmıyor zaten. Biz yüzde 1 kazanıyoruz. Bunu indirsek ne olur? Daha pahalıya alıp ucuza satabilen biri doğmadı" ifadesini kullandı.

Murat Ülker’den Fahiş Fiyat Açıklaması

Hürriyet Gazetesi'nden Emre Eser'in haberine göre Murat Ülker basın mensuplarına yaptığı açıklamada, son dönemlerde gündemde olan fahiş fiyatlar ile alakalı Türkiye'de büyük bir planlama sorunu olduğunu belirtti.

Ülker, fahiş fiyatlara yönelik şöyle dedi:

"Bir sene dağ-taş soğan dolu ertesi sene piyasada soğan yok. Marketlere yükleniyorlar. Marketçi alıp satıyor. Parasını üreticiye ödüyor. Yani milletin aklıyla alay etmeye lüzum yok. Herhangi bir Fahiş Fiyat varsa asla satılmıyor zaten. Biz yüzde 1 kazanıyoruz. Bunu indirsek ne olur? Daha pahalıya alıp ucuza satabilen biri doğmadı. O dönem domates fiyatlar indirildi. Sadece domatesten 35 milyon TL zarar ettik. Türkiye’de enflasyon yüzde 19 civarında, üretici enflasyonu ise yüzde 45. Yani aradaki fark aslında biz üreticilerin ne kadar fedakarlık yaptığının kanıtı. Artık herkesin TL’nin değerlenmesi için çalışması gerekiyor. Neden başkasının parasının değer kaybetmesini bekliyoruz."

Kaynak: Hürriyet
 

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER