Numan Kurtulmuş'tan Asgari Ücret Açıklaması

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, sene sonuna doğru gündeme geleceğini aktardığı asgari ücretle alakalı, "Asgari ücrette emekçilerimizin beklentilerini karşılayacak, milletimizin tamamının da 'tamam bu hakkaniyete uygun' diyeceği fevkalade önemli bir gelişmeyi ortaya koyacağımızı düşünüyorum" dedi. Kurtulmuş, "19 yıldır sürdürülen vatandaşı enflasyona ezdirmemek politikasını burada da ortaya koymak durumundayız" ifadelerini kullandı.

Numan Kurtulmuş'tan Asgari Ücret Açıklaması

Türkiye'nin salgın döneminde, üretim gücünü hiç geriletmeden yolunu sürdürdüğünü aktaran Kurtulmuş, ihtiyaç sahibi küçük gruplara, esnafa ve vatandaşlara 780 milyar lira destek verildiğini kaydetti.


Enflasyonun artmakta olduğunu gördüklerini ve hayat pahalılığının vatandaşı rahatsız ettiğini bildiklerini dile getiren Kurtulmuş, vatandaşın alım gücünü arttıracak ilave tedbirlerin gündeme getirilmesinin farkında olduklarını aktardı.


Numan Kurtulmuş, "Yıl sonu itibarıyla Türkiye'de asgari ücret gündeme gelecektir. Asgari ücrette emekçilerimizin beklentilerini karşılayacak, milletimizin tamamının da 'tamam bu hakkaniyete uygun' diyeceği fevkalade önemli bir gelişmeyi ortaya koyacağımızı düşünüyorum. 19 yıldır sürdürülen vatandaşı enflasyona ezdirmemek politikasını burada da ortaya koymak durumundayız" dedi.

Kaynak: T24
 

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2021, 14:02

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER