OTOYOL, KÖPRÜ, POSTA ÜCRETİ VE TREN BİLETLERİNE YÜZDE 20 ZAM

Karayolları Genel Müdürlüğü, otoyol ve köprü geçiş ücretlerinde ortalama yüzde 20 zam yaparken, posta ücretleri ve tren biletlerine de yüzde 20 zam geldi.

OTOYOL, KÖPRÜ, POSTA ÜCRETİ VE TREN BİLETLERİNE YÜZDE 20 ZAM

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), otoyol ve köprü geçiş ücretlerinde ortalama yüzde 20 zam yapıldığını açıkladı. Zamların 7 Ekim'den geçerli olacağı belirtildi.

KGM’den yapılan yazılı açıklamada, kontrollü otoyol ve Boğaz köprülerinin hizmet ömürlerinin uzatılması amacıyla bakım onarımlarının düzenli olarak yapılabilmesi için, her yıl Üretici Fiyat Endeksi’ne (ÜFE) göre düzenlenmesi gereken geçiş ücretlerinin, geçen yıl yüzde 33,64 olan enflasyona rağmen 21 aydır artırılmadığı belirtildi.

Açıklamada ayrıca otoyollardaki geçiş ücret tarifelerini içeren bilgilerin ise, uygulama tarihinden itibaren Karayolları Genel Müdürlüğünün internet sitesi
www.kgm.gov.tr adresinde yol kullanıcılarının ve ilgililerin hizmetine sunulacağı belirtildi.TREN BİLETLERİ VE POSTA ÜCRETLERİ DE ZAMLANDI


TCDD’nin internet sitesinden alınan bilgilere göre; Ankara- İstanbul (Halkalı ya da Bakırköy) de 96 TL’ye yükseldi. Ankara- Eşkişehir ve Ankara Konya hızlı tren bilet fiyatları da 31 TL’den 37.50 TL’ye yükseldi. Zamlı fiyatlar Bugünden itibaren geçerli olarak uygulamaya girdi.

PTT de gönderi ücretlerine yüzde 20 zam yaptı. Normal ve diğer gönderi bedelleri, bugünden itibaren yüzde 20 arttı.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2019, 14:11

Hulusi Çağrı Tezcan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1