Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Maaşını Açıkladı

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, 180 bin lira maaş aldığı iddialarının gerçek olmadığını aktararak, huzur hakları ile beraber 62 bin 500 lira maaş aldığını dile getirdi.

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Maaşını Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, zincir marketlerin piyasadaki etkisini kırmak için Tarım Kredi marketleri sayısının artırılması talimatında bulunmuştu.

Tüketiciye uygun fiyatlı ürünler sunan Tarım Kredi marketlerinin sayılarının artması için çalışma başlatılırken, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz'ın maaşı ile alakalı iddialar ortaya atıldı. Poyraz ise 180 bin lira maaş aldığı söylemlerine cevap verdi.

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur'un ulaştığı Poyraz, görev yaptığı şirketleri ve nereden huzur hakkı aldığını gösteren tabloyu yayımladı. Poyraz, kanunlar uyarınca yönetim kurulu başkanı olduğu şirketlerin yalnızca birinden Gübretaş'tan 12 bin lira aldığını, ayrıca Tarım Kredi Kooperatifleri ve Birlikleri Personeli Sosyal yardım Vakfı'ndan da 5 bin 750 lira huzur hakkı aldığını duyurdu.

180 bin lira maaş iddialarını reddeden Poyraz bu rakamın 4'te biri kadar maaş aldığını belirtti. 

Kaynak: Türkiye Gazetesi

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER