TRT, 9,753 Çalışanına Karşılık Dışarıya Para Ödüyor

TRT yine büyük harcamalarla gündeme gelmeye devam ediyor. 7 bin 967 personeli olan ve bin 786 kişiyi de taşeron olarak çalıştıran TRT, programlarının yüzde 32'sini özel firmalara yaptırıyor.

TRT, 9,753 Çalışanına Karşılık Dışarıya Para Ödüyor

TRT, “Payitaht Abdülhamit, Uyanış Büyük Selçuklu, Hay Sultan Abdulkadir Geylani Hazretleri” gibi yapımlarda oyunculara ne kadar ücret verildiğinin bilinmediğini belirtti. TRT yetkililerinin TBMM KİT Komisyonu üyesi milletvekillerine gönderdiği açıklamada, “Bu programlar için ilgili firmalara bölüm başı ödeme yapılmaktadır. Oyunculara firma tarafından yapılan ödeme bilgimiz dışındadır” cevabı verildi. Diziler için firmalara ödenen tutar da “rekabet” sebebi ile gizli tutuldu.

"FİYAT AVANTAJIMIZI KAYBEDECEĞİMİZDEN DOLAYI..."

TRT, “Ödenen bölüm başı ücretin açıklanması durumunda kurum olarak fiyat avantajımızı kaybedeceğimizden dolayı paylaşılmamaktadır” ifadeleriyle programlara ödenen tutarı saklı tuttu.

CHP Adana Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, “Ecdad dizisi çektiğiniöne sürülen TRT hangi oyuncunun bölüm başı ne kadar ücret aldığını bilmiyor. Bu durum kabul edilebilir değildir” ifadesini kullandı.


Kaynak: Cumhuriyet

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER