Ulusal Genç İstihdam Stratejisi ve Eylem Planı Resmî Gazete’de!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yazdığı 'Ulusal Genç İstihdam Stratejisi ve Eylem Planı (2021-2023)' konulu genelge, bugün Resmî Gazete'de yayımlandı.

Ulusal Genç İstihdam Stratejisi ve Eylem Planı Resmî Gazete’de!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmî Gazete'nin bugünkü sayısında bulunan Cumhurbaşkanlığı Genelgesi'nde, dünya ekonomisindeki sorunlar, iş gücü piyasalarının yapısı ve Covid-19 salgını gibi olumsuzluklar sebebi ile küresel büyümenin kırılgan bir yapı sergilediği aktarıldı.

Genelgede, Türkiye'nin yüksek gelir düzeyine sahip ekonomiler arasında hak ettiği yeri alabilmesi için kimi stratejilerin belirlenmesi ve belirlenen hedeflere ulaşılmasını sağlayacak eylemlerin uygulanması gerektiği vurgulandı.

Genelgede yer alan ifadeler şu şekilde:

"Bu itibarla Ekonomi Reformları Eylem Planı'nın 'İstihdam' üst başlığı altında yer alan ilgili tedbir doğrultusunda iş gücü piyasalarının ihtiyaçları, sorunları ve beklentileri dikkate alınarak gençlerin istihdamının önündeki engellerin ortadan kaldırılması, mevcut ve gelecekteki iş gücü piyasasına katılımları için geniş beceri ve bilgi yelpazesi geliştirmeleri amacıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın koordinasyonunda kamu, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve üniversiteler ile iş birliği içinde hazırlanan Ulusal Genç İstihdam Stratejisi ve Eylem Planı (2021-2023) Bakanlığın resmi internet sitesinde (www.csgb.gov.tr) yayımlanacaktır. Ulusal Genç İstihdam Stratejisi ve Eylem Planı (2021-2023) kapsamında yürütülecek çalışmalarda ihtiyaç duyulacak her türlü destek ve yardımın ilgili kurum ve kuruluşlarca yerine getirilerek alınan kararların hassasiyetle uygulanması konusunda gereğini rica ederim."

Kaynak: AA
 

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER