Haber 48

ENGELLİ PARAŞÜTÇÜ TEKERLEKLİ SANDALYESİYLE UÇTU

ENGELLİ PARAŞÜTÇÜ TEKERLEKLİ SANDALYESİYLE UÇTU
29 Okunma
10 Mayıs 2019 - 17:37

Muğla’nın Fethiye ilçesinde tatile gelen Kolombiyalı engelli yamaç paraşütü pilotu, tekerlekli sandalyesiyle atlayış gerçekleştirdi
Engelli pilot Daniel Velasco:
“Uçuşlarımı tekerlekli sandalyemle gerçekleştiriyorum. Burası çok güzel bir yer. Burada kendimi büyük bir ailenin içinde gibi hissediyorum”

Kolombiya’dan Muğla’nın Fethiye ilçesine tatile gelen engelli yamaç paraşütü pilotu, tekerlekli sandalyesiyle uçtu.

Daniel Velasco (37), yamaç paraşütüyle uçmak için Ölüdeniz Mahallesi’ndeki Babadağ’ın bin 700 metrelik pistine çıktı. Yamaç paraşütü için özel hazırlattığı tekerlekli sandalyesiyle pistten kalkış yapan Velasco, uçuşun ardından başarılı bir iniş gerçekleştirdi.

Velasco’nun uçuşu çevredekiler tarafından ilgiyle izlendi.

Velasco, gazetecilere yaptığı açıklamada, uçmaya 1999’da başladığını, 2011’de yamaç paraşütüyle düşme sonucu tekerlekli sandalyeye bağlı yaşamaya başladığını söyledi.

Kazanının ardından bir süre tedavi gördüğünü ve yamaç paraşütüne de ara verdiğini anlatan Velasco, “Üç yıl önce tekrar uçmaya başladım. Uçuşlarımı tekerlekli sandalyemle gerçekleştiriyorum. Burası çok güzel bir yer. Burada kendimi büyük bir ailenin içinde gibi hissediyorum. Herkes bana yardımcı oluyor. Çok mutluyum.” diye konuştu.

KÖŞE YAZARLARI
Bu Site Muğla Web Tasarım tarafından yapılmıştır

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haberayturk.com adresine aittir. Haberlerin ve görsellerin izinsiz kopyalanması yasaktır.

DMCA.com Protection Status