Ali Çetin Davasında Kaymakam 6 Polis Memurunu Açığa Aldı!

Yukatel Denizlispor Kulüp Başkanı Ali Çetin'in, Fethiye Balık Pazarı'nda çıkardığı kavgayla ilgili ilk duruşma 12 Mart 2020 Perşembe günü Fethiye'de görülecek.

Muğla'nın Fethiye ilçesinde bulunan tarihi Fethiye Balık Pazarı'nda, 14 Ağustos 2019 Çarşamba akşamı, Yukatel Denizlispor Kulüp Başkanı Ali Çetin ve ailesi ile birlikte yakınlarının da bulunduğu grup önce bir restoranda rezervasyon sebebiyle taşkınlık çıkartıp sinkaflı küfürler savurmuş, sonra polislere küfür ederek arbedeye karışmıştı. Restoran sonrası çıkan kavgada, vatandaşlarla arbedeye giren Çetin ve beraberindekiler, sinkaflı küfürlere maruz kalan vatandaşlar tarafından darp edilmiş, olayları yatıştırmaya çalışan polis memurları ise Denizlispor Kulüp Başkanı Ali Çetin'in sözlü ve fiziksel saldırısına maruz kalmıştı. 

Olay sırasında aşırı alkollü olduğu hastane raporlarıyla da kanıtlanan Ali Çetin, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü dahil olay sırasında ve sonrasında çevresindeki polis memurlarına sinkaflı küfürler ederek, tehdit etmiş, dirsek atmış ve itmişti. 

İddianamesi hazır olan davayla ilgili ilk duruşma 12 Mart 2020 Perşembe günü Fethiye'de görülecek.

12 POLİS MEMURU ALİ ÇETİN'DEN ŞİKAYETÇİ OLDU! 

İnfial yaratan olay hakkında, Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma tamamlanarak tüm görüntüler izlendi. Fethiye İlçe Emniyet Müdürü ile birlikte 12 polis memuru, başta Denizlispor Kulüp Başkanı Ali Çetin olmak üzere oğlu Nuri Çetin, eşi Sevil Çetin’den görevi yaptırmamak için direnme, kamu görevlisine hakaret, kasten yaralama, kamu malına zarar verme suçlarından davacı oldukları öğrenildi.

FETHİYE KAYMAKAMI 6 POLİS MEMURUNU 3 AY SÜREYLE AÇIĞA ALDI!

Denizlispor Kulüp Başkanı Ali Çetin ve ailesi; polis memurları V.İ, K.T, M.K, S.Ç, Ö.Y, ve A.B.İ’den kasten yaralama suçu nedeni ile davacı oldular.

Yaklaşık 2.5 ay önce Fethiye Kaymakamı  V.İ, K.T, M.K, S.Ç, Ö.Y, ve A.B.İ’nin olaydan sonra açığa alındıkları öğrenilirken iddianamede başkan Ali Çetin, eşi Sevil Çetin ve oğlu Nuri Çetin’in polisler hakkında kendilerini yaraladıklarını, darp edildiklerini hatta götürüldükleri emniyet binasında dövüldüklerini ileri sürdükleri yer alırken olaya müdahale eden polislerin Ali Çetin ve yakınları tarafından ağır hakaretlere uğradıkları sinkaflı küfürlere maruz kaldıkları belirtildi. TEHDİT, DİRENME, GÖREVİ ENGELLEME

Başkan Ali Çetin ve oğlunun polis memurlarına ağır küfürlerle birlikte “Siz kim oluyorsunuz da bizi alıyorsunuz. Hepiniz göreceksiniz. Çakallar” şeklinde sözler sarf etmek suretiyle hem kamu görevlisine hakaret ettiği hem de tehdit kullanıp görevi yaptırmamak için direndiği belirtildi.

FETHİYE İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜNE DİRSEK, KÜFÜR, HAKARET VE TEHDİT

Ali Çetin ve ailesinin Devlet Hastanesi acil servisine rapor için getirildiklerinde, Ali Çetin’in Fethiye İlçe Emniyet Müdürüne hitaben “Sen kim oluyorsun. Bana dokunma ... Adi seninde bunlardan farkın yok. Karaktersizler. Beni burada kimse tutamaz, bunların hesabını tek tek senden de soracağım” şeklinde sözler sarf edip yüzüne tükürdüğü, kamu görevlisine hakaret ettiği devam eden süreçte de göğsüne dirsek atmak suretiyle cebir kullanarak görev yaptırmamak için direndiği, tutulan tutanaklarla doğrulanarak iddianamede yer aldı.İDDİANAMEDE YER ALAN SUÇLAR

İddianamede, Başkan Ali Çetin’in; A.G, İ.E.Ö, Ö.M, M.O.Ç, S.Ç, A.B.İ, M.K, V.İ, Ö.Y, K.T, A.K, K.K, H.G, Ş.B, B.Ü, B.U ve C.E.S’ye karşı zincirleme şekilde görevi yaptırmamak için direnme ve zincirleme şekilde alenen kamu görevlisine hakaret suçlarını işlediği, yine Ali Çetin’in ilk koyulduğu ekip otosunun arka kafes kısmının kaportasına birden fazla kez vurup çökmesine sebebiyet vermek suretiyle kamu malına zarar verme suçunun işlediğini belirtildi. 

Ali Çetin'in oğlu Nuri Çetin’in de polis memurları A.G, İ.E.Ö, Ö.M, M.O.Ç, S.Ç, A.B.İ, M.K, V.İ, Ö.Y, K.T, A.K, B.U ve T.T’YE karşı zincirleme şekilde görevi yaptırmamak için direnme suçlarını işlediği kaydedildi. POLİS MEMURLARININ EYLEMLERİ DE İDDİANAMEDE YER ALDI

İddianamede polis memuru V.İ’nin başkan Ali Çetin ve Nuri Çetin’e birden fazla kez vurarak kasten yaraladığı, K.T’nin Emniyetin arka giriş kısmında Ali Çetin ve Nuri Çetin ile yakını E.Ç’ye birden fazla kez vurarak nüfuzunu kötüye kullanıp kasten yaraladığı M.K’nın E.Ç’ye birden fazla kez darp ederek yaraladığı S.Ç ve  Ö.Y’nin Emniyetin arka giriş kısmında Ali Çetin’i kollarından tutup etkisiz hale getirip K.T ve V.İ tarafından darp edilmesine sebebiyet verdikleri ve kasten yaralama suçu işlediklerini, A.B.İ’nin de yine aynı yerde N.Ç’ye tekme atarak yaralama suçu işlediği yönünde yeterli delil elde edildiği, bu itibarla şüphelinin ve müşteki şüphelilerin asli ceza mahkemesinde yargılamasının yapılarak cezalandırılmalarına karar verilmesi kamu adına iddia ve talep olunur denildi. 

OLAYDAN SONRA ALİ ÇETİN YAZILI AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Ali Çetin, olayla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, ailesi ve arkadaşları ile tatil yaptığı Fethiye'de balık halindeki bir restoranda rezervasyon sebebiyle tartışma çıktığını ifade ederek, olayın arbedeye dönüşme sebebinin polis memurları olduğu iddiasında bulunmuştu. Çetin "Polisler, ailemin ve arkadaşlarımın üzerine biber gazı sıktı. Kulüp başkanı olduğumu belirtmeme rağmen ağza alınmayacak ifadeler kullandılar. Beni ve yanımda bulunanları darbettiler. Cep telefonlarımızdaki görüntüleri silmeye çalıştılar. Olaya müdahil olan polis memurlarından şikayetçi oldum. Zaten kamera kayıtları da var. Olayın ne olduğu orada da belli" demişti.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2019, 11:41

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7