Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Kendisini Eleştiren Vatandaşa 12 Dakika Boyunca Küfretti

Muğla'da Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca'nın küfür skandalı gündeme bomba gibi düştü. İlçede bulunan Lokman Hekim Fethiye Belediyespor hakkında kendisini eleştiren Serkan Yalnız isimli vatandaşı arayan Karaca, 12 dakika boyunca Yalnız'a küfürler yağdırdı. Konuşmanın bir kısmını yayınlayan Yalnız, savcılığa gidip şikayetçi oldu.

İddiaya göre, Serkan Yalnız isimli bir vatandaş, Facebook üzerinden Lokman Hekim Fethiye Belediyespor'un kötü yönetildiğine yönelik bir eleştiride bulundu.

"BU İŞLERE BURNUNU SOKMA"

Yalnız, belediyenin kulübe sahip çıkmasını talep ederek duruma bir an önce el konulmasını istedi. İddiaya göre, Belediye Başkanı Alim Karaca, Serkan Yalnız'a Temmuz ayında mesaj atarak "Bu işlere burnunu sokma" diye tehdit etti.

12 DAKİKALIK KÜFÜR

Yalnız, eleştirilerine devam edince Karaca, Yalnız'ı arayarak12 dakika boyunca küfürler yağdırdı. Ailesine de küfür edildiğini söyleyen Yalnız, Karaca'nın 68 defa küfür ettiğini belirterek Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayette bulundu.

KONUŞMANIN BİR KISMINI YAYINLADI

Yalnız, konuşma kayıtlarını da yayınladı. Konuşmada "Gerçekler hoşunuza gitmedi mi?" diyen Yalnız'a karşı taraftan küfürlü bir yanıt geldiği duyuluyor.

SERKAN YALNIZ, BAŞKAN ALİM KARACA'DAN ŞİKAYETÇİ OLDU

"Son Periyot 48 basketbol gönülleri kurucularından Serkan Yalnız ben iki senedir basketbol camiamızla ilgili yakından takip ettiğiniz ve desteklediğiniz onunla ilgili pek çok projeler yaptık. Fakat geçen seneden bu yana yaşanan sorunların belirli bir saygı sevgi çerçevesinde halkı ve taraftarları bilinçlendirmek üzere yapmış olduğumuz açıklamalara karşılık sayın belediye başkanımız Alim Karaca tarafından 6 Temmuz 2021 tarihinde gece 00.30'dan bir tehdit mesajıyla olaylar başladı. Kendisi tarafından dolaylı yoldan tehdit edilmiştim. Aldırış etmedim çünkü biliyorsunuz ki daha önce buna benzer pek çok sosyal medyaya maal olmuş bazı olaylar vardı. Fakat Cuma günü saat 11'de gündüz vakti bana tehditkâr mesajlar atarak benim neden basketbolu sorguladığımı neden kendisi hakkında eleştiri yaptığıma dair sorgulamalar yaptı. Ben de kendisine oy vermiş bir vatandaş olarak yaptıkları bazı şeylerin ilkelere uymadığını yanlış olduğunu özellikle basketbol takımımızı yalnız bıraktığını kendisine aktardım. O da bu işlere karışmamam gerektiği konusunda beni uyarmaya çalıştı. Daha sonra, bir telefonla bir görüşme yaptık, bunun başlangıcında aileme, şahsıma, eşime, çocuğuma ve tüm çevreme ağza alınmayacak çok ağır kötü kelimeler, küfürler kullandı. Görüşmenin ilerleyen dakikalarında da beni ve ailemi tehdit ederek, bu işlere bir son vermem gerektiğini basketbol gönüllü olarak bir vatandaş olarak bu işleri sorgulamam gerektiğini beni tehdit ederek 'kemiklerini kırdıracağım, çocukları zor tutuyorum' diyerek gibi sözlerle ve küfürlerine devam etti. Hepiniz biliyorsunuz ki makamı ne olursa olsun hiçbir makam sahibi bir vatandaşa, kendisine oy vermiş bir vatandaşa, bir sporsevere, küfürler ağır ithamlar savuramaz. Konu şuan savcılığa intikal etti. Yapmış olduğu tehditlerle ilgili de savcılıktan koruma talebinde bulundum."Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2021, 18:51

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER