FETHİYE'DE DENİZ SUYUNUN ANALİZ SONUCU AÇIKLANDI

Fethiye’de deniz suyunun yeşillenmesi üzerine yapılan laboratuvar analiz ve tahlil sonuçları açıklandı.

FETHİYE'DE DENİZ SUYUNUN ANALİZ SONUCU AÇIKLANDI

Fethiye’de deniz suyunun yeşillenmesi üzerine yapılan laboratuvar analiz ve tahlil sonuçları açıklandı.

Laboratuar analiz sonuçlarını paylaşan Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner açıklamasında “toplam 4 defa mikrobiyolojik analiz numunesi alınarak incelenmiş ve mikrobiyolojik açıdan tüm yüzme sularımız temiz bulunmaktadır” dedi.

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner açıklamasında “İlçemiz yüzme suyu alanlarına ilişkin kamuoyu gündeminde oluşan kirlilik algısına ilişkin açıklama yapılması gereği duyulmuştur” dedi. Kaymakam Şahiner “İlçe Sağlık Müdürlüğümüz yüzme sularının mikrobiyolojik analizlerini yapmaktadır. Analiz için numune alımı 9.01.2006 tarih 76/160/AB sayılı yüzme suyu kalitesi yönetmeliği uyarınca ilçe sağlık müdürlüğü tarafından yüzme sezonunun başlamasından 15 gün önce başlayarak iki haftada bir periyodik olarak yapılmaktadır. Numunelerde yüzme suyu kalitesi için zorunlu mikrobiyolojik ölçüt olarak totalkoliform, fekalkoliform ve fekalstreptekok parametlerine bakılmaktadır. Müdürlüğümüz tarafından  2019 yılı sezon açılışı 13 Mayıs 2019 olarak belirlenmiş, çevre sağlığı teknisyenlerimiz tarafından alınan numuneler Muğla Halk Sağlığı Laboratuvarında analiz edilmiştir. Bu döneme ait analiz sonuçlarında da görüleceği üzere ilçemiz sahillerinde mikrobiyolojik olarak yönetmelik tarafından belirlenen zorunlu değerler ile uyumlu olarak yüzme sularımızda kirlilik bulunmamaktadır. 2019 sezonunda 13-14 Mayıs  2019, 28-29 Mayıs 2019, 11-12 Haziran 2019 ve 25-26 Haziran 2019 tarihlerinde olmak üzere toplam 4 defa mikrobiyolojik analiz numunesi alınarak incelenmiş ve mikrobiyolojik açıdan tüm yüzme sularımız temiz bulunmaktadır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2019, 14:09

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Ulutaş
Mehmet Ulutaş - 1 yıl Önce

İyi de yeşil rengin sebebini açıklamamışsınız. Ayrıca balıkçı barınağında boz bulanık kanalizasyon aktığını bizzat kendim gördüm. Kokudan oturulmuyordu. Eğer arıtma yeterli değilse ki, öyle görünüyor. Zaman kaybetmeden sorun çözülmeli..

SIRADAKİ HABER

banner8

banner7