Fethiye'deki Atatürk Büstleri Yenilendi

Fethiye Belediyesi, ilçe genelinde bulunan, eskimiş tüm Atatürk Büstlerini yenilerken, büstü olmayan kurum ve kuruluşlara da yenisini yapıyor.

Fethiye'deki Atatürk Büstleri Yenilendi

Fethiye Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Fethiye’de bulunan kurumların Atatürk büstlerini yeniliyor. Birçoğu tamamlanan yenileme çalışmalarında, büst olmayan yerlere de yenileri yapılarak yerleştiriliyor. Eskiyen büstler, Destek Hizmetleri Müdürlüğü şantiye alanına götürülerek onarıldıktan sonra boyama işlemi gerçekleştiriliyor. Büstü olmayan kurumların tespit edilmesinin ardından, yeni Atatürk Büstü yapılarak uygun olan yere Fethiye Belediyesi ekipleri tarafından yerleştiriliyor. Şuana kadar Üzümlü Meydanı, Beşkaza Meydanı, Ovacık Hizmet Binası önü, Göcek Meydanı, Vali Recai Güreli İlköğretim Okulu gibi çok sayıda kurumun büstü onarılırken, Fethiye Adliye Sarayı, Çiftlik İlköğretim Okulu ve Menteşe Şehit Orçun Munyas İlkokulu’nda ise büstler yenilendi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca şunları söyledi; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e verdiğimiz önemi ve değeri attığımız her adımda gösteriyoruz. Fethiye’mizde bulunan tüm kurumlardaki eskiyen Atatürk büstlerini onarmaya ve büstü olmayan kurumlara Atamızın büstünü yerleştirmeye devam edeceğiz.”

Kaynak: Bultenler

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});