KANSERE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN İNGİLTERE'DEN FETHİYE'YE PEDAL ÇEVİRDİ

Kanserle mücadeleye dikkat çekmek için İngiltere'den bisikletle yola çıkan 73 yaşındaki Peter Simpson, 37 günde Muğla'nın Fethiye ilçesine geldi.

KANSERE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN İNGİLTERE'DEN FETHİYE'YE PEDAL ÇEVİRDİ

Kanserle mücadeleye dikkat çekmek için İngiltere'den bisikletle yola çıkan 73 yaşındaki Peter Simpson, 37 günde Muğla'nın Fethiye ilçesine geldi. İngiliz ve Türk komşuları Simpson'u 'Wellcome Peter' yazılarıyla karşıladı.

YEŞİLÜZÜMLÜ MUHTARI ERKAN ARICAN OLDU ÇİÇEKLE KARŞILADI

Fethiye'nin Yeşilüzümlü Mahallesi'ne yerleşerek hayatını burada sürdüren Peter Simpson, İngiltere'den bisikletle yola çıkmasının sebebini kanserle mücadeleye dikkat çekmek olduğunu ifade etti. Peter'i çiçekle karşılayan Yeşilüzümlü Muhtarı Erkan Arıcan, "Kanserle mücadele gibi önemli bir konuya dikkat çekmek için İngiltere'den Yeşilüzümlü'ye geldi. Ailesiyle birlikte burada yaşamını sürdürüyor. İngiliz ve Türk vatandaşlarla birlikte Peter'e 'hoş geldin' dedik. Bu vesileyle böyle bir sosyal projeye destek veren Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca'ya da teşekkür ediyorum" dedi.

FETHİYE BELEDİYESİ SOSYAL PROJELERE DESTEK VERİYOR

Fethiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdiresi Halime Ok, Belediye olarak bu gibi sosyal projelere destek verdiklerini belirtti. Ok, "Peter'in 37 günde İngiltere'den buraya gelmesi gerçekten çok önemli. Burada kanserle mücadele gibi önem arz eden bir konuya dikkat çekiyor. Burada bizlerle birlikte İngiliz ve Türk komşuları Peter'i karşılaması da çok hoş oldu. Ben kendisini kutluyorum" dedi.

"KANSERLE MÜCADELEYE DİKKAT ÇEKMEK İSTEDİK"

İngiltere'den Fethiye'ye uzanan yolculuğunu 37 günde tamamlayan 73 yaşındaki Peter Simpson, "Yolda çok farklı şeyler yaşadım. Romanya'da çocukların arkamdan koşmasını unutamıyorum. Kanserle mücadeleye bu şekilde dikkat çekmek istedik. Yeşilüzümlü'ye gelmek çok güzel" ifadelerini kullandı. Peter eşi Rosie Simpson ile sarılarak özlem giderdikten sonra kendisini karşılayan dostlarıyla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 14:49

Hulusi Çağrı Tezcan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1