Karantinada Olan Behçet Saatcı ve Eşi Nesrin Saatcı Hastaneye Kaldırıldı

20 yıl Fethiye Fethiye Belediye Başkanlığı yapan ve 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan Adayı olan Behçet Saatcı hastaneye kaldırıldı. 12 Nisan günü yaptırdığı Covid-19 testinin pozitif çıkması sonucu evde karantinada olan Saatcı'nın ateşinin yükselmesi sonucu eşiyle birlikte Fethiye Lokman Hekim Esnaf Hastanesinde tedavi altına alındığı öğrenildi.

Karantinada Olan Behçet Saatcı ve Eşi Nesrin Saatcı Hastaneye Kaldırıldı

Eski Fethiye Belediye Başkanı ve 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan Adayı olan Behçet Saatcı, 12 Nisan günü yaptırdığı Koronavirüs testinin pozitif çıkması sonucu evde karantinada bulunuyordu. 2 gün sonra 14 Nisan Çarşamba günü akşam saatlerinde ateşin 40 dereceye kadar yükselmesi sonucu Fethiye Lokman Hekim Esnaf Hastanesine gittiği öğrenildi. Aykırı Başkan olarakta bilinen Behçet Saatcı'nın aşırı ateş ve nefes almakta güçlük çekmesi sonucunda Fethiye Lokman Hekim Esnaf Hastanesinde oksijene bağlı olarak tedavi gördüğü öğrenildi. Bunun yanında eşi Nesrin Saatcı'nında aynı hastanede tedavi altına alındığı ve durumunun Behçet Saatcı'dan biraz daha iyi olduğu öğrenildi.

Behçet Saatcı Kimdir ?

Behçet Saatcı, 1957 yılında Fethiye’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Fethiye’de tamamladı. Ardından Marmara Üniversitesi, İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü’nü kazandı.

1987 – 1999 yılları arasında Fethiye’de toplu konut işi yaptı. 1999 Yerel Seçiminde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Fethiye Belediye Başkanı seçildi. 2004 seçimlerinde de yine Milliyetçi Hareket Partisi’nden Fethiye Belediye Başkanı oldu. 2009 Yerel Seçiminde yine Milliyetçi Hareket Partisi’nden Başkan seçildi. 2013 yılında MHP Genel Merkezi tarafından ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildi ve ardından MHP’den istifa ederek Demokrat Parti’ye geçti. 2014 Yerel Seçiminde tekrar Belediye Başkanı seçildi.

19 Nisan 2018 tarihinde İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından İYİ Parti’ye katılımı gerçekleştirildi. Daha sonra İYİ Parti’den istifa ederek 07 Şubat 2019 tarihinde Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adaylığını açıkladı. Aynı zamanda Fethiyespor’un, Onursal Başkanlığı’nı da yürütüyor.

Behçet Saatcı, evli ve iki çocuk babasıdır.

Behçet Saatcı, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan adayı olmuştu.

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7