Kelebekler Vadisi'ndeki Hamile Kadın Şüpheli Ölümünde Rapor Bekleniyor

Kelebekler Vadisi'nde fotoğraf çektirirken kayalıklardan düşerek şüpheli şekilde hayatını kaybeden 7 aylık hamile Semra Aysal'ın eşi Hakan Aysal tarafından 400 bin liralık sigorta bedelini alabilmek için öldürüldüğü iddia edilmişti. Dava devam ederken, sanık avukatı tarafından sigorta poliçesinde yer alan imzaların birbirinden farklı olduğu öne sürüldü. Poliçe üzerinde yapılan kriminal inceleme sonrası şüpheli ölümün aydınlanması bekleniyor.

Kelebekler Vadisi'ndeki Hamile Kadın Şüpheli Ölümünde Rapor Bekleniyor

İstanbul'un Pendik ilçesinde birlikte yaşadıkları eşi Hakan Aysal ile tatil için Haziran 2018'de Muğla'nın Fethiye İlçesine giden ve 7 aylık hamile olan Semra Aysal, 18 Haziran 2018'de fotoğraf çekilirken kayalıklardan düşerek hayatını kaybetmişti.

KARISI İÇİN KAZA SİGORTASI YAPIP ADINA KREDİ ÇEKTİRDİ

Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Hakan Aysal'ın bir süre önce karısına 400 bin TL değerinde ferdi kaza sigortası yaptırdığı ve üzerine 119 bin TL'lik kredi çektiği öğrenildi. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Hakan Aysal'ın hamile karısını kayalıklardan iterek ölümüne yol açtığını iddiası Muğla Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

SİGORTA POLİÇESİNDEKİ YAZILARIN EŞİNE AİT OLMADIĞI İDDİASI

7 aylık hamile kadının ölümüyle ilgili eşi Hakan Aysal'ın kasten adam öldürme suçuyla yargılandığı davanın 6 Nisan 2021 tarihindeki duruşmasında, sanık avukatı tarafından sigorta poliçesi yazısı ile müvekkilinin yazısının dosyada yer aldığını, yazıların birbirinden farklı olduğunun gözle görülebildiğini söyledi.

POLİÇEDEKİ İMZAYA KRİMİNAL İNCELEME

Yine aynı duruşmada sanık avukatı, tutuklu sanık Hakan Aysal'ın eşini kayalıklardan ittiğine dair bir bulgu olmadığını ifade ederek müvekkilinin tahliyesini ve beraatını talep etti. Mahkeme heyeti ise sigorta poliçesinde yer alan imzaların kim tarafından atıldığının öğrenilmesi için yazıların ve imzaların kriminal raporunun alınmasına, sanığın tutukluk halinin devamına karar vermişti.

DAVANIN SEYRİNİ BU İNCELEME BELİRLEYECEK

7 aylık hamile olan Semra Aysal'ın şüpheli ölümüyle ilgili açılan davada mahkeme heyetinin vermiş olduğu karar sonrasında ailenin avukatı Mehmet Kerem Özgen açıklamalarda bulundu. Özgen, Aysal'ın ölümü sonrasında hazırlanan iddianamenin hazırlanmasına konu olan poliçenin en büyük delil olduğunu belirtti. 4'üncü ayda sanık avukatının sanığın poliçedeki yazılarının ve imzalarının uyuşmadığı iddiasını mahkemeye sunduğunu belirten Özgen, Ağustos ayında görülen celsede ise, Semra Aysal'ın imzalarını duruşmaya sunduklarını ve mahkemeye sunulan imzalarla poliçedeki imzaların gözle görülür bir farklılık olduğunu dile getirdi. Poliçedeki imzaların Semra Aysal'a ait olmadığını aktaran Özgen, bu durumun kriminal inceleme sonrasında kesinleşeceğini söyledi.

''SEMRA AYSAL'A AİT OLMADIĞI ORTADA''

Semra Aysal'ın ailesinin avukatı Mehmet Kerem Özgen, "Bu dosyanın, iddianamenin hazırlanmasına konu olan en büyük delil zaten bir poliçe. Sanık kaza sonrasında, Semra Aysal'ın ölümü sonrasında tazminat miktarı olan parayı kendisinin alabileceğini düşündüğü bir poliçe hazırlatmış. Poliçe kapsamında da 4'üncü aydaki duruşmada, poliçedeki imzalar ile sanığın imzalarının ve yazının uyuşmadığı yönünde bir iddia ortaya atıldı. Bu tabii ki kriminal bir inceleme yapılmadan, sabit olabilecek bir husus değil. Aynı şekilde bir önceki celsede yani 8'inci aydaki duruşmada da biz mahkemeye, müteveffaya ait imzaları sunduk. Bu poliçedeki imzalar ile bizim mahkemeye sunmuş olduğumuz imza örnekleri arasında gözle görülür bir şekilde farklılık söz konusu. Her ne kadar sanık vekili böyle bir iddiada bulunmuşsa da bu kriminal bir incelemeye tabi. Her şekilde bu dosya verilen ara karar uyarınca Adli Tıp Kurumuna gidecek ve kriminal bir inceleme yapılacak. Ama açık ve gözle görülür bir şekilde imzaların müteveffaya Semra Aysal'a ait olmadığı da ortada. Bu durum dahi müteveffa tarafından böyle bir poliçenin hazırlanmadığını ortaya koymakta" dedi.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2021, 16:04

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER