MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN FETHİYE'YE KANALİZASYON YATIRIMI

Muğla Büyükşehir Belediyesi Fethiye İlçesinde kanalizasyon alt yapısının bulunmadığı Hisarönü-Ovacık bölgelerine 93 kilometrelik kanalizasyon hattı yapıyor.

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN FETHİYE'YE KANALİZASYON YATIRIMI

Muğla Büyükşehir Belediyesi Fethiye İlçesinde büyük alt yapı sorunlarının olduğu ve kanalizasyon alt yapısının bulunmadığı Hisarönü-Ovacık bölgelerine 93 kilometrelik kanalizasyon hattı yapıyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi büyük alt yapı sorunlarının bulunduğu Fethiye İlçesi Hisarönü-Ovacık bölgelerine yeni kanalizasyon hattı yapıyor. 1 Ekim’de yapılacak olan ihale ile bölgede kanalizasyon hatlarını yapacak olan yüklenici firmanın belirlenmesinin ardından çalışmalar başlayacak.93 KİLOMETRE KANALİZASYON HATTI


Dünya Bankasından alınan kredi ve öz kaynaklar ile birlikte İl genelinde 2019-2024 yılları arasında büyük alt yapı yatırımlarını hayata geçirecek olan Muğla Büyükşehir Belediyesi bu projelerin en önemlilerinden biri olan Hisarönü-Ovacık kanalizasyon hattı ihalesine çıktı. Bölgeye 93 kilometrelik kanalizasyon hat yapımı planlanırken bunun yanı sıra 16 km Parsel bağlantı hattı, 4,5 km terfi hattı, 3 adet terfi merkezi yapılacak.TÜM ÇALIŞMALAR 2 YILDA TAMAMLANACAK

1 Ekim tarihinde yapılacak olan ihalenin ardından ihaleyi alan yüklenici firmanın projeyi hayata geçirmesi için yer teslimi yapılacak ve yer tesliminin ardından bölge 2 yıl içerisinde kanalizasyon hattına kavuşacak. Hisarönü-Ovacık kanalizasyon hatlarının yapımı devam ederken Fethiye atıksu arıtma tesisinde de kapasite artırımı yapılacak. Böylelikle Hisarönü-Ovacık Mahallelerine yapılan kanalizasyon hattı Fethiye atıksu arıtma tesisine bağlanarak bölgedeki arıtma problemi tamamen ortadan kalkacak.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2019, 18:20

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7