Vali Orhan Tavlı Fethiye’ de İncelemelerde ve Ziyaretlerde Bulundu

Muğla Valisi Orhan Tavlı, Fethiye ilçesinde bulunan kamu kurumları ve STK’ları ziyaret ederek ilçede yürütülen çalışmaları ve yatırımları yerinde inceledi.

Vali Orhan Tavlı Fethiye’ de İncelemelerde ve Ziyaretlerde Bulundu

İlçeye gelişinde Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat tarafından karşılanan Vali Orhan Tavlı, ilk olarak Fethiye Kaymakamlığını ziyaret etti. Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat’dan ilçenin genel durumu, yatırım programları ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Fethiye Kaymakamlığı’na yapılan ziyaretin ardından Vali Orhan Tavlı, Fethiye Belediye Başkanlığına geçti. Belediye Başkanı Alim Karaca ile ilçenin belli başlı konuları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Belediye ziyaretinin ardından Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya gelen Vali Orhan Tavlı, muhtarların mahalleleri ile ilgili istek, talep ve ihtiyaçlarını dinledi, bunların çözümü için gerekli değerlendirmeler ve çalışmaların yapılacağını söyledi.

Daha sonra Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine ziyarette bulunan Vali Orhan Tavlı, dernek üyeleriyle bir süre görüşerek sohbet etti. Ziyaretine Fethiye Otelciler Birliği Derneği ile devam eden Vali Orhan Tavlı, derneğin yürüttüğü çalışmalar ve turizm ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu. Akabinde Vali Orhan Tavlı, Sahil Güvenlik Grup Komutanlığına bağlı TCSG – 65 Bot Komutanlığını ziyaret etti. 

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğünü ve Fethiye İlçe Jandarma Komutanlığına ziyaret eden Vali Orhan Tavlı, ilçenin genel asayiş ve güvenlik durumu hakkında bilgi aldı. Vali Orhan Tavlı sırasıyla, Fethiye Deniz Ticaret Odası Başkanlığını ve Fethiye Turizm Danışma Bürosunu ziyaret ederek, yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Telmessos Antik Tiyatro’da incelemelerde bulunan Vali Orhan Tavlı,  daha sonra Fethiye Ticaret Odası Başkanlığını ziyaret ederek, oda çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. İlçe ziyareti çerçevesinde Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Fethiye Şubesini ziyaret eden Vali Orhan Tavlı,  birliğin çalışmaları hakkında yöneticilerden bilgi aldı.

Fethiye’nin Esenköy Mahallesinde inşaatı devam eden Sentetik Futbol Sahası ile Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu inşaat alanında incelemelerde bulunan Vali Orhan Tavlı, yetkililerden bilgi aldı.  Ardından Şehit Özgür Gümüş’ün babası İsmail Gümüş’ü ziyaret eden Vali Orhan Tavlı, şehit ailesiyle bir süre sohbet etti.

Daha sonra Fethiye Adliyesine geçen Vali Orhan Tavlı, Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı ve Ağır Ceza Başkanı’na nezaket ziyaretinde bulundu. Vali Orhan Tavlı, Fethiye Hastanesini ziyaret ederek tüm sağlık çalışanlarına kolaylıklar dileyip, hastalara geçmiş olsun dileklerini iletti. 

İnşaat süreci devam eden Fethiye Gençlik Merkezini yerinde inceleyen Vali Orhan Tavlı, Fethiye Spor Kulübünü ziyaret ettikten sonra Fethiyespor Kulübü – Darıca Gençlerbirliği Kulübü arasında oynanan futbol müsabakasını izledi. Futbol Müsabakasını izledikten sonra Vali Orhan Tavlı, Güldüren Kekeç ailesine hane ziyareti gerçekleştirdi. Daha sonra sırasıyla, Fethiye Esnaf Odasını Başkanlığını ve ardından Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığını ziyaret ederek, odaların çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Oda ziyaretlerinin ardından Vali Orhan Tavlı, Fethiye Amintas Kaya Mezarlarını ve Fethiye Kalesini gezerek yetkilerden bilgi aldı.

Fethiye Gazeteciler Derneğini ziyaret eden Vali Orhan Tavlı, ardından Muğla İnternet Gazetecileri Derneğini ziyaret ederek ilçeden ayrıldı.

Vali Orhan Tavlı’nın ilçedeki tüm ziyaret ve incelemelerinde Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat eşlik etti.
 

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER