28 AYDIR ABD'DE TUTUKLU OLAN HAKAN ATİLLA İSTANBUL'A GELDİ

Reza Zarrab davası kapsamında gözaltına alınarak 28 aydır ABD'de tutuklu bulunan Hakan Atilla, bugün saat 11.30'da İstanbul Havalimanı'na geldi.

28 AYDIR ABD'DE TUTUKLU OLAN HAKAN ATİLLA İSTANBUL'A GELDİ

ABD'deki İran yaptırımları davasında suçlu bulunan ve tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye edilen eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, saat 11.30’da Türkiye'ye geldi. Reza Zarrab davası kapsamında 28 aydır ABD’de tutuklu bulunan Atilla’yı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Atilla’nın ailesi İstanbul Havalimanı’nın VIP terminal girişinde karşıladı. Atilla’ya araçtan iner inmez ilk sarılan isim annesi Ayşe Atilla oldu. Duygu dolu anların yaşandığı buluşmada Hakan Atilla’nın eşi Burçin Atilla’nın gözleri doldu. Eşiyle uzun uzun hasret gideren Atilla, annesine sarılmaya doyamadı.

Hakan Atilla 27 Mart 2017’de New York JFK Havalimanı’nda gözaltına alınmış ve İran yaptırımlarının ihlali suçlamalarıyla açılan davanın tek sanığı olarak yargılanmıştı. Jüri, Atilla’yı hakkındaki 6 suçlamanın 5’inden suçlu bulmuş, “kara para aklama” iddiasıyla ilgili ise Atilla’nın masum olduğuna karar vermişti. Hakan Atilla’ya, İran yaptırımları davasında suçlu olduğu iddiasıyla 32 ay hapis cezası verilmişti. ABD'nin İran’a yönelik yaptırımlarını delmekle suçlanan ve 19 Mart 2016'da ABD'de tutuklanan iş adamı Reza Zarrab ise yargılanmasına kısa bir süre kala 26 Ekim 2017'de hakkındaki suçlamaları kabul etmiş ve savcılıkla işbirliğine gitmişti.

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7