BÖYLESİ DE GÖRÜLMEDİ! İMAMIN ÖLÜMÜNDE İHMAL İDDİASI

Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesinde bir garip vaka. Dudağında çıkan kötü huylu kitleyi aldırmak için ameliyat olan imam önce yoğun bakıma alındı, sonra vefat etti.

BÖYLESİ DE GÖRÜLMEDİ! İMAMIN ÖLÜMÜNDE İHMAL İDDİASI

İmamın ölümünde ihmal iddiası!

Dudağındaki kötü huylu kitleyi aldırmak için ameliyat olduktan sonra hayatını kaybeden Mahmut Çebi'nin ailesi konuyu yargıya taşıyacaklarını belirtti. İzmir'in Selçuk ilçesine bağlı Gökçealan Köyünde imamlık yapan Mahmut Çebi (53) 5 Mart'ta dudağında çıkan kötü huylu kitleyi aldırmak için Aydın'daki Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesinde ameliyat oldu. Kısa sürmesi beklenen ancak 13 saat süren ameliyat sonrası Çebi yoğun bakıma alındı. Yoğun bakımda sabaha karşı 02.00 sularında fenalaşan Çebi'ye müdahalede bulunuldu. Aileye de "Hastanın oksijen borusu çıkmış. Nefessiz kalmış" denildi. Uzun süre yoğun bakımda kalan Çebi, 52 gün sonra hayatını kaybetti. 

Çebi'nin abisi Ali Çebi, yaptığı açıklamada oksijen vermek için takılan entübasyon borusunun akciğer yerine mideye takılması sonucu kardeşinin hayatını kaybettiğini savundu. Konuyu yargıya taşıyacaklarını ifade eden Çebi, "Üniversiteden aldığımız epikriz raporu da ihmal olduğu iddiasını destekliyor. Kardeşimin ölümü normal bir ölüm değil, hakkımızı sonuna kadar arayacağız." dedi. 

"RAPORU DA MAHKEMEYE SUNACAĞIZ"

Mahmut Çebi'nin epikriz raporunda 'ameliyat sonrası takılan entübasyon borusunun midede olduğu görüldü' şeklinde bir ifade olduğuna dikkat çeken Şeyma Çebi "Bu raporla babamın nasıl bir ihmal sonucu öldüğü gözler önüne seriliyor. Babamın ölümünün nasıl bir hata ile olduğu adeta cinayet gibi bir ölümle son bulduğu apaçık ortada. Bu raporu da mahkemeye sunacağız" ifadelerini kullandı.

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1