MEMURLARIN TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMESİNDE GERGİNLİK

Milyonları ilgilendiren memur ve memur emeklilerinin maaş zammının belirleneceği 5. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri'nde gerginlik ve tartışma yaşandı.

MEMURLARIN TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMESİNDE GERGİNLİK

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başkanlığında, kamu işveren heyeti ile kamu görevlileri sendikaları heyeti arasında gerçekleşecek 5. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri'nin açılış toplantısı öncesi, bakan salona gelmeden önce KESK ve Memur-Sen temsilcileri arasında gerginlik yaşandı.

Gerginliğin sona ermesinin ardından 3 milyon 200 bin memur ile 2 milyona yakın memur emeklisinin 2020 ve 2021 yıllarındaki mali ve sosyal haklarının belirleneceği 5. Dönem Toplu Sözleşmesi'nin görüşmeleri başladı.

"MAKUL BİR SONUCU BERABERCE TESİS EDECEĞİZ"

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başkanlığında, Bakanlığın Reşat Moralı Salonunda yapılan toplantıya, Kamu İşveren Heyeti temsilcileri ile Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, KESK Genel Sekreteri Ramazan Gürbüz ve hizmet kollarında yetkili sendikaların temsilcileri katıldı.

Bakan Selçuk, açılış konuşmasında, sendika temsilcilerine hitaben "Her zaman olduğu gibi Türkiye için el ele vereceğimize güveniyorum" diyerek, "Bunun için, talepleri ve imkanları bir arada, bütüncül bir bakışla değerlendirerek makul bir sonucu beraberce tesis edeceğiz inşallah" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2019, 16:36

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7