PUCCA LAKAPLI FENOMENE 5 YIL 10 AY HAPİS CEZASI

Pucca lakaplı ünlü blog yazarı Selen Pınar Işık, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar sebebiyle yargılandığı davada 5 yıl 10 ay hapse mahkum edildi.

PUCCA LAKAPLI FENOMENE 5 YIL 10 AY HAPİS CEZASI

Pucca lakaplı ünlü blog yazarı Selen Pınar Işık, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda "Uyuşturucu madde kullanımını özendirdiği" iddiasıyla yargılandığı davada 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Tutuksuz yargılanan Işık, aldığı cezayı öğrendikten sonra sosyal medya hesabından bir video paylaşarak karara isyan etti. Gözyaşlarına boğulan Selen Pınar Işık için sosyal medyada destek çığ gibi büyüdü. Mahkeme Işık için verdiği 7 yıl hapis cezasını iyi halden 5 yıl 10 aya düşürürken, 66 bin 666 lira adli para cezasına çarptırdı.

Işık, Instagram'da paylaştığı hikayelerde yedi sene hapis cezası aldığını söyleyerek 'Ben şimdi ne yapacağım?' diyerek isyan etti. Işık, paylaşımında şu ifadeleri kaydetti: "Günaydın arkadaşlar. Az önce 7 sene hapis cezası aldığımı öğrendim. Escobar'la ilgili attığım tweet yüzünden. Escobar bu kadar ceza almadı. 7 sene ne demek ya? Attığım bir tweet yüzünden. Ben size ne yaptım? Ben ne yapacağım?"

DAVAYA SEBEP OLAN O TWEETIşık, mahkemedeki ifadesinde "Yüzlerce fakir uyuşturucudan eve ekmek götürüyor derken Narcos dizisinden bahsettim. Escobar'ın ölümüne atıf ve mübalağaydı. Uyuşturucu kullanma hakkın olsaydı hangisini seçerdin paylaşımım ise anlamsız ve moda olduğu için bir paylaşımımdır" demişti.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2019, 12:16

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7