SURİYELİLER ÜLKELERİNE KOŞARAK GİTTİ

Kurban Bayramı’nı ülkelerinde geçirmek isteyen Suriyeliler, Kilis’teki Öncüpınar Sınır Kapısı’nda yoğunluk oluşturdu. 

SURİYELİLER ÜLKELERİNE KOŞARAK GİTTİ

Kurban Bayramı’nı ülkelerinde geçirmek isteyen Suriyeliler, Kilis’teki Öncüpınar Sınır Kapısı’nda yoğunluk oluşturdu. İşlermleri tamamlanan bazı Suriyelilerin ülkelerine koşarak gitmesi dikkat çekti.

KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ SINIRDA YOĞUNLUK

Türkiye’nin çeşitli kentlerinden Kilis’in Öncüpınar Sınır Kapısı’na gelen Suriyeliler, Kurban Bayramı’nı ülkelerinde geçirmek için online randevu sistemine kayıt yaptırdıktan sonra Kilis Valiliğinin izni ile 9 Ağustos tarihleri arasında Suriye’nin Azez, Mare, Soran, Aktarin, Çobanbey, Afrin, Cerablus ve El Bab bölgeleri ile diğer şehirlerine gidiyor.

Bu sabah itibariyle 3 bin kişinin Suriye’ye geçiş yaptığı belirtildi. Sabah saatlerinden itibaren Suriyeliler, gönderme alanında Göç İdaresi tarafından kurulan dev çadırlarda işlemlerin başlamasını bekledi. Yoğunluğun yaşandığı sınır hattında jandarma ve polis, Suriyelileri sıraya koyarak düzenli bir şekilde geçişlerin sağlıyor.

Öncüpınar Sınır Kapısı’nda yoğunluk devam ederken, bazı Suriyelilerin ülkelerine koşarak gitmesi dikkat çekti. 
Kimilerinin ise yakınlarına aldıkları hediyeleri taşımakta zorluk çektikleri görüldü.

Polis, sınır kapısında izdiham yaşanmaması için tedbirler alıyor.


Metin Gire

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cemal dogru
Cemal dogru - 1 yıl Önce

Hiç-bir avrupa ülkesinde sigimacilar ülkelerine izin gidipde tekrar sigindigi ülkeye tekrar dönemez bizde sınırlarımız yol geçen hani olmuş içişler bakanu kendi halkina meygan okuyan sigimacilari daha ne kadar kolluyacak merak ediyoru.

SIRADAKİ HABER

banner8

banner7