KIRMIZI LİSTEDEKİ PORSUK DOĞA FOTOĞRAFÇISI TARAFINDAN GÖRÜNTÜLENDİ KIRMIZI LİSTEDEKİ PORSUK DOĞA FOTOĞRAFÇISI TARAFINDAN GÖRÜNTÜLENDİ

Kavaklıdere Ziraat Odası Başkanı Saffet Karabıyık Muğla Büyükşehir Belediyesi ile  oluşturdukları ceviz badem deneme bahçesiyle, üreticilere eğitim ve destek vermek amacında olduklarını bildirdi.  Karabıyık, “Bu bahçeyi çiftçilerimize eğitim amaçlı ortaklaşa yapılmış bir bahçe. Gerek dikim anı, gerek tel çit ve gerekse toprak altı sulama sistemlerinde Muğla Büyükşehir Belediyemiz yardımcı oldular. Bundan sonra çiftçilerimize eğitim amaçlı gübreleme, ilaçlama, budaması zaman içinde çiftçi eğitimlerinde yardımcı olacaklar. 200-230 arası ceviz, 100-150 arasında badem, 60 civarında da meyve ağacımız mevcut. Asma dikmeyi de planlıyoruz. Asmalar ile de yeşillendireceğiz inşallah sahamızı” şeklinde ifadelerde bulundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi ayrıca Kavaklıdere ilçesinde faaliyette olan Kavaklıdere Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile protokol yaptı. Belediye, kooperatife,  ceviz üretim kapasitesinin ve pazarlanabilir ürün niteliğinin artnması amacıyla ceviz kırma, boylama, taşıma bandı, çuval ağzı dikme makineleri verdi. Üreticiler, bu vesileyle hem  aletlerden hem  eğitim bahçesinden yararlanabilecekler.

Kaynak: AA