Muğla Köyceğiz’de meydana gelen trafik kazasında CHP’nin eski Muğla İl Başkanı Hüseyin Erol’un, motosikletli gençlere çarparak olay yerinden kaçtığı öğrenildi. Pazar yeri çıkışında meydana gelen olayda, anayola ani çıkış yaptığı öne sürülen ve alkollü olduğu iddia edilen Erol’un kaza sonrası yaralılara yardım etmek yerine aracını bırakıp kaçtığı, ertesi gün ise teslim olduğu öğrenildi. Yaralı gençlerden 24 yaşındaki Hasan Mutlutürk’ün üç yerinden çene kemiğinin ve dört dişinin kırıldığı ortaya çıktı. Olaydan sonra gözünü hastanede açan motosiklet sürücüsü Hasan Mutlutürk, suç duyurusunda bulundu.

EROL’UN İFADESİ

CHP Muğla eski İl Başkanı Hüseyin Erol’un kazanın ardından ertesi gün savcılık talimatıyla gözaltına alındığı ortaya çıktı. Erol ifadesinde kaçtığını itiraf etti. Erol’un ifadesi şöyle:

“Manavdan meyve almak amacıyla evden çıktım. Atatürk Bulvarı üzerindeki carrefoursa isimli işyerinin önünden dönüş almak için hamle yaptığım sırada motorlu bir şahıs gelerek bana çarptı ve yere düştü. Ben hemen araçtan inerek çevrede bulunan insanlara telefonum yanımda yok ambulans çağırın diye birkaç kez bağırdım. Zaten tansiyon hastası olduğum için bir anda kazadan dolayı tansiyonum çıktı. Sanırım şoka girmişim. Aklıma gelen tek şey baldızımın doktor olması ve yaralıları doktorun tedavi edebileceği düşüncesi ile yakın olan evime koşmak oldu.

Zaten üzerimde ev kıyafetleri olduğundan dolayı telefonum olmadığı için mecburen eve gittim. Aracı kullanabilecek durumum olmadığından araç olay yerinde kaldı. Eve gittikten sonra yakınlarıma olayı anlatarak bir kaçını olay yerine bir kaçını herhangi bir ihtimale karşı hastaneye yönlendirdim. Bana dilaltı tansiyon ilacı vermişler, ben ilacı içtikten sonra ofisime gitmişim, neden ofisime gittiğimi bile bilmiyorum.

14/04/2024 günü mevlidi şerifimiz olduğundan dolayı birkaç gündür sürekli bir koşuşturma ve zihin yorgunluğu yaşıyordum. Üstüne bu kaza olayı olunca bir anda kafam durdu ve ne yapacağımı bilemedim. Meydana gelen kazada kasıt yok, yaralanan şahısları tanımıyorum. Yaralı şahısların maddi ve manevi olarak yanında olmaya hazırım. Kaza da yaralanmalarından ötürü üzgünüm”

BAKAN YERLİKAYA DUYURDU! MUĞLA VE ADANA’DA 'KUYU-1' OPERASYONU BAKAN YERLİKAYA DUYURDU! MUĞLA VE ADANA’DA 'KUYU-1' OPERASYONU