16 YAŞINDAKİ GENCİN ÖLÜMÜNE KÖYCEĞİZ ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN İHMAL ZİNCİRİ Mİ NEDEN OLDU?

Muğla'nın Köyceğiz İlçesinde dün sabah saat 09:30 sıralarında babasıyla birlikte orman yangınında yanan alandan Pınarköy Orman İşletme Tomruk Deposu'na tomruk çeken 16 yaşındaki lise öğrencisi genç meydana gelen kazada hayatını kaybetti.

16 YAŞINDAKİ GENCİN ÖLÜMÜNE KÖYCEĞİZ ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN İHMAL ZİNCİRİ Mİ NEDEN OLDU?

Edinilen bilgiye göre, dün sabah saat 09:30 sıralarında, Muğla'nın Köyceğiz İlçesinde yaşanan elim kazada 16 yaşındaki bir genç hayatını kaybetti. Kazanın yaşandığı yer ve şekli ise gözleri Köyceğiz Orman İşletme Müdürlüğü'ne çevirdi. Bu yaz yaşanan orman yangınında yanan ormanlık alandan baba Hüseyin Daşgın ile birlikte sabah saatlerinde yanık sahaya giden 16 yaşındaki Elektrik Elektronik Teknolojileri 10. Sınıf öğrencisi Süleyman Daşgın, yanık sahadan getirdikleri tomrukları Pınarköy Orman İşletme Tomruk Deposu'na indirirken yaşanan kaza sonucu üzerine devrilen tomruk nedeniyle hayatını kaybetti. 

Dün sabah saat 09:30-10:00 arasında meydana gelen kazada, Köyceğiz Orman İşletme Müdürlüğü'nün görev ve yetki alanında olan bir tomruk deposunda yapılan bir iş için kimin, neden ve nasıl 16 yaşındaki bir lise öğrencisine izin verdiği ve görevli personel olmadığı açıkça ortada olan gencin babasına yardım etmek istemiş olsa dahi alanda herhangi bir görevlinin buna nasıl engel olmadığı kafaları karıştırdı. 

Skandal niteliğindeki olayın sonucunda daha hayatının başında olan bir gencimizi kaybettiğimiz bu kazada, tomrukların nasıl devrildiği ise bir diğer sorun. Yaşanan kazada güvenlik tedbirlerinin alınıp alınmadığı, yapılan tehlikeli işi denetlemek için herhangi bir görevlinin o sırada tomruk deposunda bulunup bulunmadığı bilinmiyor. Dahası yaşanan ölümlü kazanın ardından Köyceğiz Orman İşletme Müdürlüğü ve Muğla Orman Genel Müdürlüğü'nün ne gibi bir tavır alacağı ve olayla ilgili iç soruşturma başlatılıp başlatılmayacağı ise merakla bekleniyor.

Haber48 gazetesi olarak konunun takipçisi olacağımızı belirtmek ister, hayatını kaybeden genç kardeşimizin başta ailesi ve yakınları olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2021, 20:18

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER