ESKİ KÖYCEĞİZ BELEDİYE BAŞKANI SALİH ERBAY CHP'DEN İHRAÇ EDİLDİ

Köyceğiz'de 3 dönem boyunca CHP'den aday olarak Belediye Başkanı seçilen Salih Erbay, CHP Muğla İl Disiplin Kurulu tarafından partiden ihraç edildi.

ESKİ KÖYCEĞİZ BELEDİYE BAŞKANI SALİH ERBAY CHP'DEN İHRAÇ EDİLDİ

CHP Muğla İl Disiplin Kurulu, Köyceğiz'de 3 dönem boyunca CHP'den aday olarak Belediye Başkanı seçilen Salih Erbay'ı, 31 Mart 2019 Yerel Seçimler sürecinde başka parti adına propaganda yaptığı ve çalışmalarda bulunduğu gerekçesiyle "kesin çıkarma" kararı alarak partiden ihraç edilmesine karar verdi.

Aynı zamanda CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay'ın da babası olan Salih Erbay, Köyceğiz ve CHP'nin bu bölgedeki en güçlü siyasi isimlerinden biriydi. Son olarak 2014 Yerel Seçimlerinde CHP'den Köyceğiz Belediye Başkan Adayı gösterilen Salih Erbay, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde aday gösterilmemiş, yerine Hüseyin Erol aday gösterilmişti. Bu süreçte birçok dedikodu ortaya atılmış ve Salih Erbay'ın başka partilere destek verdiği, CHP'nin rakibi olan adaylar adına gizlice seçim çalışması yürüttüğü konuşulmuştu.

Geçtiğimiz gün toplanan CHP Muğla İl Disiplin Kurulu, disipline sevk edilen Salih Erbay, Özge Erbay, Birdal Uysal ve Mehmet Kemik'ten sözlü savunmalarını aldı. Bu iddialar çerçevesinde, haklarında soruşturma açılan ve tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edilen üyelere parti tüzüğü gereğince “kesin çıkarma” cezası verilmesi kararlaştırıldı. 

Partiden ihraç edilmesine karar verilen bir diğer isim, Ortaca ilçesinin bir önceki CHP'li Belediye Başkanı Hasan Karaçelik'in kardeşi Orhan Karaçelik oldu. 

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2019, 19:17

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7