Köyceğiz'de Engelliler Günü'ne Özel Floor Curling Turnuvası

Köyceğiz Kaymakamı Hasan Musab Okatan, 3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü kapsamında düzenlenen programa katıldı.

Köyceğiz'de Engelliler Günü'ne Özel Floor Curling Turnuvası

Uluslararası Engelliler Günü 1992 yılından bu yana 3 Aralık günü Birleşmiş Milletler tarafından uluslararası bir gün olarak kabul edilmiştir. Bu günün anlam ve önemine farkındalık sağlamak amacıyla Muğla Köyceğiz Sosyal Hizmet Merkezi koordinesinde, Köyceğiz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Köyceğiz İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü iş birliği ile Köyceğiz Kulak Mesire alanında Atatürk Ortaokulu özel eğitim öğrencileri ile birlikte Floor Curling Turnuvası düzenlendi.

Köyceğiz Kaymakamı Hasan Musab Okatan, 3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü kapsamında düzenlenen programa katıldı. Turnuva sonrasında çocuklara madalya takdimi yapılarak “Engelli Olmak Yaşama Engelli Olmak Değildir” vurgusu ile çocukların spor alanında kazanabilecekleri başarılara farkındalık sağlanması amaçlandı. Ayrıca engelli çocukların madalya sevincini birlikte yaşayan Okatan, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan ve diğer protokol üyelerinin katılım sağladığı kahvaltı organizasyonu yapıldı.

Burcu Keskin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1