Ferhan Şensoy’un Cenazesi'nde Saygısızlık!

Usta oyuncu Ferhan Şensoy, geçtiğimiz gün Teşvikiye'de kılınan cenaze namazından sonra son yolculuğuna uğurlandı. Şensoy'un Galatasaray bayrağına sarılı tabutu Teşvikiye Cami'nden çıkarılırken, 4 kişilik bir grubun "Beşiktaş" sloganları atarak kalabalığın üstüne yürüdüğü bildirildi.

Ferhan Şensoy’un Cenazesi'nde Saygısızlık!

Darp edilmekten son anda kurtarılan 4 kişi gözaltına alınarak Harbiye Polis Merkezine götürüldü. İfadeleri alınan şahısların, "Ferhan Şensoy olduğunu bilseydik yapmazdık" şeklinde konuştuğu öğrenildi.

Usta isim, sinema ve televizyon oyuncusu Ferhan Şensoy, iç kanama sebebi ile tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Şensoy, geçtiğimiz gün İstiklal Caddesi'ndeki Ses Tiyatrosu'nda gerçekleştirilen törenden sonra Teşvikiye'de kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Şensoy'un cenazesinde ise büyük bir saygısızlık yapıldı.

Sabah Gazetesi'nden Mustafa Kaya'nın haberine göre, cenaze aracı camiden çıktığı sırada tabutun üzerinde Galatasaray bayrağını gören 4 şahıs Beşiktaş lehine sloganlar atmaya başladı. Kalabalığa doğru ilerleyen dört kişi cenazedeki vatandaşlar tarafından darp edilmek istendi. Polis araya girerek şahısları gözaltına alıp Harbiye Polis Merkezine götürdü. Dört kişinin ifadesinde "Ferhan Şensoy olduğunu bilseydik yapmazdık, çok üzgünüz" sözlerini kullandıkları aktarıldı.

Kaynak: Cumhuriyet

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2021, 13:43

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER