ULUSLARARASI ZURNAZEN FESTİVALİ 2 EYLÜL'DE BAŞLAYACAK

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenecek olan Uluslararası ZurnaZen Festivali 2 Eylül tarihinde başlayacak.

ULUSLARARASI ZURNAZEN FESTİVALİ 2 EYLÜL'DE BAŞLAYACAK

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenecek olan Uluslararası ZurnaZen Festivali 2 Eylül tarihinde başlayacak. Uluslararası ZurnaZen Festivaline 6’sı Türk 6’sı yabancı toplam 12 zurna üstadı katılacak. Festivalin Menteşe ayağında ünlü sanatçı Hüsnü Şenlendirici sahne alacak.

4 GÜN SÜRECEK FESTİVAL HER GÜN FARKLI BİR İLÇEDE YAPILACAK

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye’de ilk ve tek olma özelliği taşıyan Uluslararası ZurnaZen Festivali başlıyor. Bu yıl 5’incisi düzenlenecek olan Uluslararası ZurnaZen Festivali 2 Eylül Pazartesi günü Milas’ta Ataparkta başlayacak. Milas’ın Dibekdere Mahallesi’nden 10 çocuk davul ve zurna eşliğinde kortej yürüyüşüne katılacak. 3 Eylül Salı Marmaris’te 19 Mayıs Gençlik Meydanı, 4 Eylül Çarşamba Menteşe’de Prof. Dr. Şadan Gökovalı açık hava tiyatrosunda gerçekleştirilecek olan festival, 5 Eylül Perşembe günü Fethiye’de Beşkaza Meydanında son bulacak.


6 TÜRK 6 YABANCI TOPLAM 12 ZURNA ÜSTADI SAHNE ALACAK

Uluslararası ZurnaZen Festivalinde 12 zurna üstadı sahne alacak. 12 zurna üstadının 6’sını Türk 
6’sını yabancı zurna üstadı oluşturuyor. 4 gün sürecek olan  Uluslararası ZurnaZen Festivalinin Sanat Yönetmenliğini Ünal Yürük yapacak. Festivalde Türkiye’den Halil Çokyürekli, Hasan Çakan, Haydar Gülcan Curacı, Şevket Almaz, Hakan Akarca, Veysel Girgin yer alırken Bulgaristan’dan, Petar Yuliev Alyoshev, Tayvan’dan Lin Yu-Cheng ve Hsiao Yi-Ting, Makedonya’dan Miljaim Dalipi, Azerbaycan’dan Alafsar Rahimov, Mısır’dan Elsayed Houseni Atia Elsayed performanslarını sergileyecekler.

FESTİVALİN MENTEŞE AYAĞINDA HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ SÜRPRİZİ

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Uluslararası ZurnaZen Festivalinin 4 Eylül Menteşe ayağında ünlü sanatçı Hüsnü Şenlendirici sahne alacak. Uluslararası ZurnaZen Festivaline yoğun katılım olması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2019, 12:50

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7