Güzellik Yarışmasında Korona Skandalı!

Meksika'da güzellik yarışması olan Miss Mexico 2021'e katılan 32 adaydan 15'i korona virüsüne yakalanırken, belirti gösterenlere rağmen yarışma gerçekleştirildi.

Güzellik Yarışmasında Korona Skandalı!

Korona virüsü salgını dünya genelinde etkisini sürdürürken, sanattan spora pek çok etkinlik sıkı önlemler ve testler uygulanarak gerçekleştiriliyor.

Ancak salgının en ağır şekilde etkilediği ülkelerden Meksika’da bunun tersi bir durum ortaya çıktı. Miss Mexico 2021 güzellik yarışması organizatörleri büyük bir skandala imza attı. Guardian’ın haberine göre, yarışmaya katılan adayların yarısı korona virüsüne yakalanmasına rağmen yarışma süreci devam ettirildi.

İsmini vermeden Reforma gazetesine konuşan Chihuahua eyaleti Sağlık Bakanlığı yetkilisi, 32 yarışmacıdan 15’inin korona virüsü testlerinin pozitif çıktığını söyledi. Yarışmacıların buna rağmen etkinliklere katıldığını belirten yetkili, “Birçoğunun öksürük, vücut ağrıları ve hatta ateşi olmasına rağmen durumdan şikayet etmemeleri tembihlenmiş” dedi.

İHBAR EDİLDİ


Yetkililer, yarışma organizatörlerini iş birliği yapmama ve vakaların üstünü örtmekle suçlarken, söz konusu durumun isimsiz bir ihbar telefonu ile ortaya çıktığını belirtti.

Meksika’da dün, Şubat ayından bu yana en yüksek günlük yeni vaka sayısı görüldü. Sağlık Bakanlığı, 7 bin 989 yeni vaka ve 269 can kaybı olduğunu bildirdi. Ülkede salgın başından bu yana toplam 2 milyon 549 bin 862 kişi virüse yakalanırken, 233 bin 958 kişi de hayatını kaybetti.

Kaynak: Sözcü

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER