ÖĞRENCİ YURDUNDAKİ ASANSÖR KAZASI HAKKINDA BİLİRKİŞİ RAPORU BAKIN NE DİYOR? ÖĞRENCİ YURDUNDAKİ ASANSÖR KAZASI HAKKINDA BİLİRKİŞİ RAPORU BAKIN NE DİYOR?

Proje kapsamında, öğrenciler, özel araçlarla evlerinden alınarak yaklaşık 1 saatlik yolculuktan sonra İçmeler’e ulaşıyorlar. Bazı velilerin de eşlik ettiği çocuklar, İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı, MAKSAD ve Üreten Çocuklar Akademisi Derneği’nde birbirinden renkli ve eğitici derslere katılıyor. Eğitmenler eşliğinde görsel sanatlar, müzik, robotik kodlama, yazılım gibi konularda ders ve deneyler yapan öğrencilere, öğle yemeği de ikram ediliyor.. Dersler 10 hafta olarak planlandı.

İlçedeki tüm çocuklara yönelik çalışmalarını sürdürdüklerini  dile getiren Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay; “Marmaris Belediyesi olarak eğitimin ve eğitimde fırsat eşitliğinin önemini biliyor, buna yönelik adımlar atmaya devam ediyoruz. Özellikle kırsal mahallelerde yaşayan öğrencilerimiz için devamlı projeler üretiyoruz. Bu kapsamda ilkini geçtiğimiz Mart ayında hayata geçirdiğimiz ‘çocuklarımız bilim ve sanatla buluşuyor’ projemizin ikinci ayağını da Söğüt ve Taşlıca mahallelerimizde başlattık. Proje ile çocuklarımızın yeteneklerini ortaya çıkarıyor, onları geleceğe hazırlıyoruz. Onlar öğrenecek, memleketimiz gelişecek. Bu önemli çalışmada katkılar sunan paydaşlarımıza teşekkür ediyor, tüm öğrencilerimize üstün başarılar diliyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Kaynak: iha