Başkan Oktay, İncelemelere Devam Ediyor

Geçtiğimiz cumartesi günü sel felaketinin yaşandığı Marmaris’te yaralar sarılmaya devam ederken Belediye Başkanı Mehmet Oktay, incelemelerini sürdürüyor. Oktay, “Maalesef ki risk hala devam ediyor. Alınması gereken önlemlere ilişkin yetkili kurumlarla görüşmelerimizi sürdürüyoruz” dedi.

Başkan Oktay, İncelemelere Devam Ediyor

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, cumartesi gecesi yaşanan yoğun sağanak yağışın etkilediği Hisarönü, Değirmenyanı, Orhaniye, Turgut, Bayır ve Osmaniye bölgelerinde incelemelerde bulundu.

KURUMLARLA GÖRÜŞÜLÜYOR

Buradalar İçmeler kadar olmasa da hasar meydana geldiğini hatırlatan Başkan Oktay, sel sularının hangi taraftan aktığını ve nerelere zarar verdiğini tespit ederek yapılacak çalışmaları belirlemeyi amaçladıklarını söyledi. Başkan Oktay, “Hem toprağın suyu tutamaması hem de kesim sahalarındaki ağaç, tomruk, kaya parçalarının dere yataklarını tıkaması nedeniyle bu felaketi yaşadık. Kendi teknik ekibimiz bu belirlenen tespitlerle ilgili çalışmalar yapacak. Ancak ormanlık alanlar, dere yataklarının ıslahı ve altyapı ile ilgili yetki Marmaris Belediyesi’nde olmadığı için diğer kurumlarla da bunlara paylaşarak onların çalışma yapması için girişimlerde bulunacağız” dedi. Belediye Başkanı Oktay, “Biz yangının hemen ardından ilgili kurumlarla görüşerek yapılması gerekenler hakkında görüşlerimizi ilettik. Cumartesi günü bir felaket yaşadık ama maalesef ki risk devam ediyor. Gereken çalışmaların yapılması için kurumlarla görüşüyoruz” açıklamasını yaptı.

Kaynak: Bultenler

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2021, 16:54

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER