HAYVAN HAKLARI GÜNÜ'NDE ÖĞRENCİLERDEN BARINAK ZİYARETİ

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, 4 Ekim Hayvan Hakları Günü sebebiyle gün içerisinde yaklaşık 400 küçük öğrenci Belediye barınağındaki hayvanları ziyaret etti.

HAYVAN HAKLARI GÜNÜ'NDE ÖĞRENCİLERDEN BARINAK ZİYARETİ

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, 4 Ekim Hayvan Hakları Günü sebebiyle gün içerisinde yaklaşık 400 küçük öğrenci Belediye barınağındaki hayvanları ziyaret etti. Renkli ve eğlenceli görüntülere sahne olan ziyaretlerde küçüklerin hayvanlarla olan iletişimi ve ziyaret sırasında kurduğu bağ dikkat çekiciydi.

Marmaris Belediyesi'nin geçici hayvan bakım evi kapılarını öğrencilere açtı. Gün içinde yaklaşık 400 öğrencinin ziyaret ettiği barınakta öğrenciler, köpeklerle kitap okuyup gitar ve flütle müzik çalarak diyalog kurdu. Hem öğrencilerin hem de barınakta yaşayan sevgi ve ilgiye muhtaç hayvanların ziyaret boyunca oldukça mutlu oldukları gözlemlendi.

Hayvan bakım evinin sorumlusu Veteriner Hekim Ahmet Bora Deveci, barınakların hayvanlar için işkence yeri değil bakım evleri olduğunu belirterek "Biz burada her gün düzenli olarak bakımlarını yapıyoruz ama bu hayvanların burada olmalarının sebebi yine insanlar" diyerek çocuklara hayvan segisinin önemini anlattı.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2019, 13:55

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1