LİSELİ GENÇLERDEN LÖSEMİ İÇİN FARKINDALIK MESAJI

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri lösemi hastalığına farkındalık çalışması yaptı.

LİSELİ GENÇLERDEN LÖSEMİ İÇİN FARKINDALIK MESAJI

Muğla'nın Marmaris ilçesinde bulunan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri okul yerleşkesinde Öğretim görevlisi Neşe Sayak öncülüğünde 06 Kasım 2018 tarihinde kurulan ‘Sağlıklı Yaşam Öğrenci Topluğu' farkındalık çalışması yaptı. Okul bahçesinde toplanıp lösemili çocuklar için maskelerini takıp amaçlarını anlatan öğrenciler ve öğretim görevlilileri ‘'her zaman duyarlı ve destekçi olacağız ‘'dediler.

Öğretim Görevlisi Sayak topluluğun amacını tanımlarken ‘'Önce sağlık sektöründe yer alacak öğrencilerimizin ve ilçemizde yaşamakta olan halkın bazı hususlarda bilinçlenmesini hedef alarak farkındalık vedikkat çekmek olup bu yolla gücümüzün yettiğince sesimizi duyurarak desteğe ihtiyacı olanlara destek sağlanmasına aracı olmaktır'' dedi.

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası‘nda hastalığı tanıtmak ve LÖSEV'e destek olmak amacıyla Sağlıklı Yaşam Öğrenci Topluluğu olarak okul bünyesinde “Maskemi Takarım Farkındalık Yaparım” sloganından hareketle LÖSEV'e desteklerini ortaya koydular. Akabinde; Lösemi hastalığı, belirtileri, nedenleri ve korunmak için neler yapılmalıdır konularında konuşmalar yapıldı.

Burcu Keskin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1