Marmaris Bencik Koyu'nda ÇED Süreci İptal Edildi!

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın jeotermal kaynak arama faaliyetinin yapılacağı için tepki gösterdiği Bencik Koyu'nda ÇED süreci iptal edildi.

Marmaris Bencik Koyu'nda ÇED Süreci İptal Edildi!

Marmaris Hisarönü Mahallesi’nde yapılmak istenen jeotermal kaynak arama faaliyetiyle ilgili ÇED sürecinin başlatılmasına tepki gösteren Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Bizim böyle nadir bölgeleri sadece bir kısım insanlar, bir takım şeyler kazanacak diye kaybetmemiz düşünülemez” ifadesini kullanmıştı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 10 Ağustos tarihinde internet sitesinde yayınlanan duyuruda Marmaris’in Hisarönü Mahallesi’nde jeotermal kaynak arama faaliyeti için ÇED sürecinin başlatıldığı açıklamıştı.

Konuyla ilgili Marmaris Belediye Meclisi’nin Eylül ayı toplantısında bir açıklama yapan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, tüm meclis üyelerini bu konuda desteğe davet etmiş, o bölgede oturan vatandaşların da konuya tepkili olduğunu söylemişti.

BENCİK KOYU'NDAKİ ÇED SÜRECİ İPTAL EDİLDİ

Marmaris Belediyesi'nin resmi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamaya göre ise "Bencik Koyu'na yapılması planlanan jeotermal kaynak arama faaliyeti ile ilgili ÇED süreci iptal edildi" ifadelerine yer verildi.

Burcu Keskin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1