MARMARİS'TE İNGİLİZ TURİSTTEN 10 KİLOGRAM KİST ÇIKARTILDI

Marmaris'e tatile gelen 20 yaşındaki İngiliz turistin yumurtalıklarından 10 kilogram kist çıkartıldı.

MARMARİS'TE İNGİLİZ TURİSTTEN 10 KİLOGRAM KİST ÇIKARTILDI

Muğla'nın Marmaris ilçesine tatile gelen 20 yaşındaki İngiliz turist Jordanna Louise Catherine Jones, karın ağrısı şikayetiyle hastaneye başvurdu.

İngiltere'den anneannesiyle birlikte Marmaris'e tatile gelen Jordanna Louise Catherine Jones, şiddetli karın ağrısı şikayetiyle kentteki özel bir hastaneye başvurdu. Yapılan muayenenin ardından Jones'un yumurtalıklarında ve karnında yoğun kist tespit edildi ve ameliyata alındı. Hastanede görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Emrah Ergun tarafından gerçekleştirilen ameliyatta, hastanın yumurtalıklarından 50 santimetre uzunluğunda ve 10 kilogram ağırlığında kist çıkartıldı. 20 yaşındaki Catherine Jones, operasyon sonrası 108 kilodan 98'e düştü.

SAĞ AKCİĞER FONKSİYONLARI ÜÇTE BİRE GERİLEMİŞ

Operasyondan sonra açıklama yapan Op. Dr. Emrah Ergun, "Bu yoğun kitle, akciğerlere baskı yapıyordu ve sağ akciğer fonksiyonları neredeyse 3'te 1'e gerilemişti. Acil ameliyata aldığımız hastanın akciğerlerinde baskı nedeniyle 9 santimetre sıvı toplanmıştı. Göğüs tüpü ile bu sıvıyı boşaltarak, solunum sistemini rahatlatmayı başardık. Daha sonra yumurtalıklarındaki 50 santimetre uzunluğunda 10 kilogram ağırlığında büyük kitleyi çıkardık. Bu genç yaşta böylesi bir kist nadir rastlanan ve açıkçası şaşkınlık verici bir vaka. Operasyonu başarılı bir şekilde tamamladık ve şu an hastamızın tedavi süreci devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Hayatının kurtulması nedeniyle mutlu olduğunu söyleyen Jordanna Louise Catherine Jones, operasyonu gerçekleştiren doktora ve ekibine teşekkür etti.

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7