MARMARİS'TE TRAFİĞE HAVADAN DENETİM

Muğla İl Jandarma Komutanlığı trafik timleri yaz sezonunda yoğunlaşan turistik yollarda denetimlerini havadan ve karadan sürdürüyor.

MARMARİS'TE TRAFİĞE HAVADAN DENETİM

Muğla İl Jandarma Komutanlığı trafik timleri yaz sezonunda yoğunlaşan turistik yollarda denetimlerini havadan ve karadan sürdürüyor.

İçişleri Bakanlığı'nın 'Trafik kazalarını önleme Planı' 100 günlük eylem planı kapsamında trafik kazalarının bir önceki yıla oranla yüzde 2 arttırılması ve buna paralel olarak kaza ve yaralanmaların da yüzde 2 oranında düşürülmesi hedefi doğrultusunda denetimlerini sıklaştırdı. Muğla İl Jandarma trafik ekipleri sorumluluk bölgelerinde havadan helikopter ile karadan da trafik ekiplerince sürücüleri denetliyor. Denetimlerde sağ şeritte ve bankette uygunsuz bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme, hatalı solmama, yakın takip, zorunlu haller dışında durma ve park etme gibi ihlaller helikopter tarafından yer ekiplerine bildiriliyor.

Marmaris'in turistik yolu Hisarönü- Bozburun yolunda gerçekleştirilen helikopterli denetimde bazı sürüc ülere değişik trafik ihlallerinden cezai işlem uygulandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2019, 13:41

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7