Valiliğin Desteğiyle Opet Marmaris’te Örnek Köy Projesi Çalışmalarına Başladı

Muğla Valiliği himayesinde OPET Petrolcülük A. Ş. ile başlatılan “Örnek Köy Projesi’yle, 2021 yılında yaşanan orman yangınlarından etkilenen köylerin kendi kendine yetmesi, tarihi, coğrafi ve kültürel potansiyelinin değerlendirilmesinin yanı sıra eğitim düzeyinin yükselmesi ve çevre bilincinin gelişmesi gibi toplumsal göstergeleri de hedeflendi.

Valiliğin Desteğiyle Opet Marmaris’te Örnek Köy Projesi Çalışmalarına Başladı

Proje kapsamında İl genelinde 9 mahallede gerçekleştirilecek çalışmaların ilki Marmaris İlçesi Bayır Mahallesi’nde başladı.  Örnek Köy Projesi’nin paydaşları ile gerçekleştirilen protokolün ardından Bayır’daki rehabilitasyon çalışmaları kapsamında Bayır Çınar Tabiat Alanı ve etrafındaki kafenin yenilenmesi, okulun boyanması, satış stantlarının hazırlanması ve köydeki evlerin dış cephe bakımları gerçekleştiriliyor.


Vali Orhan Tavlı başkanlığında bir araya gelen Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Opet Petrolcülük A.Ş. ekipleri kırsal kalkınmayı sağlamak amacıyla bölgede tarımsal kalkınma kooperatifi kurulması, tarımsal ve hayvansal konularda teknik personeller tarafından eğitimler verilmesi konusunda çalışma başlatılmasına karar verildi.

Kaynak: Bultenler

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2022, 11:56

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});