ZABITADAN HALK PAZARINDA TEZGAH AÇAN ESNAFA ÇÖP POŞETİ

Muğla'nın Marmaris ilçesinde temizlik ve zabıta personeli, haftanın 2 günü kurulan halk pazarında tezgah açan esnafa çöp torbası dağıtmaya başladı.

ZABITADAN HALK PAZARINDA TEZGAH AÇAN ESNAFA ÇÖP POŞETİ

Muğla'nın Marmaris ilçesinde temizlik ve zabıta personeli, haftanın 2 günü kurulan halk pazarında tezgah açan esnafa çöp torbası dağıtmaya başladı. Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, perşembe ve pazar günleri kurulan halk pazarında pazar esnafının çöplerini atmaları için büyük boy çöp poşeti dağıtmaya başladı. Çevre duyarlılığını artırmak amacıyla yapılan çalışmalarda zabıta ekipleri, pazar esnafını yerlere çöp atmamaları konusunda da uyardı. Çok Amaçlı Kapalı Pazar Yeri ve Beldibi Halk Pazarı'nda, 500 çöp poşeti esnafa dağıtıldı.

Personeliyle birlikte pazar yerini gezerek çöp poşeti dağıtan ve bilgilendirmede bulunan Marmaris Belediye Temizlik İşleri Müdürü Suzan Zift, "Buradaki hedefimiz, halk pazarı kapandığında personelin temizlik çalışmalarını aza indirmek ve zamandan kazanmaktır. Yerlere atılan sebze ve meyve çöpleri çok çirkin bir görüntü oluşturmaktaydı. Pazarcı esnaflarımıza çöp poşeti dağıtarak bilgilendirmede bulunduk. Ayrıca bir personelimiz çöp poşeti yetmeyen pazarcılara dağıtım da yapacaktır" dedi. Hisarönü Mahallesi'nden gelen pazarcı Mehmet Akif Uçar, "Çevremdeki pazarcı arkadaşlarımı yerlere çöp atmamaları konusunda uyarıyordum. Bu poşet dağıtım işi ile artık arkalarında çöp dağları bırakmayacaklar. Çok faydalı bir çalışma olmuş" dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2020, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER