CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, AKP Muğla Belediye Başkanı Adayı Aydın Ayaydın'ı eleştirdi. AKP Muğla Milletvekili Kadem Mete, söz alarak, "Adayımıza, yani Aydın Bey'e laf atma hadsizliğinde bulunmuştur. Aydın Bey'e söz söylemek, Sayın Grup Başkanveki’nin kalibresini aşar. Aydın Bey'in aday olması, onların şirazesini bozmuştur. Doğrudur, çünkü 31 Mart'ta, ‘kale’ diye adlandırdıkları yerin Adalet ve Kalkınma Partisi'nin büyükşehir belediyesi olacağını hep beraber göreceklerdir" diyerek tepkisini ortaya koydu.

MUĞLA DAHİL 75 İLDE SİLAH KAÇAKÇILARINA YÖNELİK MERCEK-21 OPERASYONU MUĞLA DAHİL 75 İLDE SİLAH KAÇAKÇILARINA YÖNELİK MERCEK-21 OPERASYONU

CHP'DEN SERT YANIT

CHP Grup Başkanvekili Başarır da Kadem Mete'ye şöyle karşılık verdi: "Kalibreden bahsediyorsunuz. Kalibre nedir, biliyor musun? Yazlık sarayına Marmaris'te 40 milyon ayırıp da Bodrum'un içme suyu projesine bin lira ayırmaktır. Akbelen'de o çiftçinin döktüğü köylünün gözyaşına rağmen o doğayı talan etmektir. O cennet koyunu Beşli Çete’ye üç kuruş para için peşkeş çekmektir. Kalibresizlik budur, beyefendi. Çiftçi, emekli, bu ülkenin gençleri yurt bulamazken, ekmek bulamazken yazlık sarayına milyarlarca lira para ayırmaktır. Kalibresizlik budur. Sen, kalibreyi otellerinle, paranla, Aydın Ayaydın'ın Beykoz'daki konaklarıyla ölçüyorsun. Ben ise emekle, ahlakla, namusla, şerefle ölçüyorum."

Kaynak: HABER MERKEZİ