20'NCİ KAFACA BOĞA GÜREŞİ ŞENLİĞİ NEFES KESTİ

Muğla'nın Menteşe ilçesi kırsal Kafaca Mahallesinde bu yıl 20'ncisi düzenlenen geleneksel boğa güreşleri festivali nefes kesen anlara sahne oldu.

20'NCİ KAFACA BOĞA GÜREŞİ ŞENLİĞİ NEFES KESTİ

Muğla'nın Menteşe ilçesi kırsal Kafaca Mahallesinde bu yıl 20'ncisi düzenlenen geleneksel boğa güreşleri festivali izleyenlere heyecan dolu anlar yaşatırken, seyircilerden tam not aldı.

Kafaca Mahallesi stadında düzenlenen güreşleri yaklaşık 6 bin kişi izlerken, Muğla ve aydın'dan 120'e yakın boğa katıldı. Tozkoparan, deste, büyük ayak, küçük ayak, orta, başaltı ve baş kategorilerinde arenaya çıkan boğalar, izleyicilere zevkli ve heyecan dolu güreşler izletti.GÜREŞLERİN GELİRİ EĞİTİME

Kafaca Gençliği tarafından organize edilen 20. Kafaca Boğa Güreşi Şenliği'nde rakiplerinden kaçan boğalar saha görevlilerini zor anlar yaşatırken, arena çevresinde alınan güvenlik nedeniyle seyirciler tehlikelerden etkilenmedi. Rakiplerinden kaçan boğaların saha içindeki koşuşturmaları esnasında bazı saha görevlileri dengesini kaybederek düşmesine rağmen, güreşlerde bir olumsuzluk yaşanmadı. Kıran kırana geçen güreşlerin geliri ile Kafaca 100. Yıl İlkokulunun ihtiyaçlarının karşılanacağı öğrenildi.

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7