Ak Parti Muğla İl Başkanı Mete: CHP’li Belediye Başkanı mı Yoksa CHP Genel Merkezi Mi Tükürdüğünü Yalayacak?

Muğla'nın Menteşe İlçesi Bayır Mahallesi ile Yatağan Deştin Mahalleri arasında yapılması planlanan çimento fabrikasına belediye tarafından ruhsat verilmiş, çevrecilerin büyük mücadeleleri ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Menteşe'ye gelerek ruhsatın 10 gün içinde iptal edilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söylemişti.

Ak Parti Muğla İl Başkanı Mete: CHP’li Belediye Başkanı mı Yoksa CHP Genel Merkezi Mi Tükürdüğünü Yalayacak?

Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete, verilen ruhsatın iptali konusunda 'CHP’li belediye başkanı mı yoksa CHP genel merkezi mi tükürdüğünü yalayacak?' diye sordu.

Mete, "CHP Genel Başkan Yardımcısı 10 gün içinde ruhsatın iptal edileceğini söyledi. Bu çok ciddi bir söz. Burada bir tezatlık var. CHP'li belediye ruhsat veriyor. Genel başkan yardımcısı ruhsat iptal edilecek diyor. Duyduğumuz kadarıyla genel başkan yardımcısı, hatta genel başkan bu ruhsatın iptali için ciddi bir baskı yapmış. Belediye Başkanı Bahattin Gümüş de direnmiş, demişki, "Efendim nasıl iptal edelim hakkımızda dava açarlar" demiş. Genel başkan yardımcısı 'Gerekirse tazminatı genel merkez olarak öderiz' diye söylemiş. Bunlar yarın ruhsatı iptal etseler bile şirket bu ruhsatı yargıyla geri alacak ve bunlar bakın biz gerekeni yaptık yargı taraflı karar verdi diyecekler" ifadelerini kullandı.

Kaynak: AltarZeyhan

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});