Akçaova'da Hak Sahiplerine Tapuları Verildi

Menteşe Belediyesi ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı arasında yapılan işbirliği ile Akçaova Mahallesindeki imar uygulaması tamamlanarak hak sahiplerine tapuları verildi.

Akçaova'da Hak Sahiplerine Tapuları Verildi

Akçaova Mahallesinde düzenlenen tapu teslim töreninde konuşan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Akçaova Mahallemizde 2003 yılında başlayan imar planı çalışmaları dava süreçlerinden dolayı aksamış ve akabinde plan içerisinde bazı alanların orman idaresi tarafından yapılan çalışmalar nedeniyle bu bölgedeki imar planı uygulanamaz hale gelmişti. Belediyemiz kurulduğu günden itibaren buradaki imar durumuna odaklanmış ve tüm sorunları tek tek aşarak bu bölgede Muğla Büyükşehir Belediyesi ile yeni bir imar planı yapılmak suretiyle 13 bin vatandaşımıza hitap edecek yeni bir yerleşim alanı oluşturdu. Söz konusu planın imar kanununun 18. Maddesine göre parselasyon imar uygulaması da tamamlanmış ve bayram öncesinde tapular çıkarak hak sahiplerine bugün teslim edilmiştir” dedi.

YENİ BİR KENTSEL YERLEŞİM YERİ OLUŞTURULDU

Akçaova Mahallesinde toplamda 1 milyon 371 bin 085 metrekare alanda imar uygulaması yapıldığını belirten Başkan Gümüş konuşmasını şöyle sürdürdü: “İmar uygulaması çerçevesinde 726 bin 300 metrekarelik imar parseli oluşturuldu. 594 bin 245 metrekarelik sosyal donatı ve kamusal hizmet alanlarının tamamı kamuya ve maliye hazinesine kazandırıldı. Yani sağlık ocağı, okul, resmi kurum alanları, spor alanları tapuları da maliye hazinesine teslim edildi. Akçaova Mahallemizde yaklaşık 13 bin kişinin yaşayacağı yeni bir kentsel yerleşim alanı oluşturuldu.”

Kaynak: AltarZeyhan

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});